Zobacz takze
16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".






















22 czerwca
Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA
13 czerwca
Pojechał pomóc po zderzeniu z dzikiem. Zginął w tragicznym wypadku z udziałem pijanego kierowcy
11 czerwca
Nysa żegna 9-letniego Natana. Tragiczny wypadek zabrał ojca i syna
9 czerwca
Wyjątkowe bliźniaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum
30 maja
Burza nad powiatem strzeleckim. Uszkodzone dachy w Balcarzowicach, utrudnienia na A4
29 maja
Mieszkańcy Opola poszukiwani listami gończymi
22 czerwca
Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu
mobilek: Napisał postów [56], status [rozkręca się]
Najczęstszą przyczyną wystrzałów opon jest to, że są one niedopompowane i odpowiedzialność za to ponoszą właściciele samochodów przez swoje niedbalstwo, niestety. Ja ciśnienie w mojej osobówce sprawdzam co miesiąc, a w ciężarówce co dwa tygodnie. Dla niewiedzących podam instrukcję: We większości samochodów osobowych prawidłowe ciśnienie w oponach wynosi 2,2 bar, w ciężarowych 8-9 bar. Nie można dopuszczać do spadku ciśnienia poniżej tych parametrów!!! Warto jednak jeszcze sprawdzić na tabliczce, która się znajduje na rogu drzwiach samochodu od strony kierowcy, informującą o prawidłowym ciśnieniu. W przypadku znacznego obciążenia pojazdu (remont w domu, wyjazd na wakacje itp.) należy dopompować opony na tylnej osi do 2,6-2,8. Potem należy spuścić ciśnienie do 2,2 bar. WAŻNE!!!- Opony pompujemy, kiedy są one "zimne", czyli najlepiej przed wyjazdem w trasę lub w pierwszym najbliższym miejscu (max 5 km) np. stacja paliw, ale przed pompowaniem na stacji zalecam odczekanie 20 minut, kiedy opony "ostygną" i w tym czasie pójść sobie na kawę lub hot-doga, a potem wrócić do autka i dopompować. Pozdrawiam, szerokiej drogi:)