• Autor: Joanna_eM
    • Wyświetleń: 6087
    • Dodano: 2017-05-05 / 07:36
    • Komentarzy: 31

    Kiedy prezydent odwiedzi Czarnowąsy? Mieszkańcy czekają.

    Kiedy prezydent odwiedzi Czarnowąsy? Mieszkańcy czekają.

    (fot. archiwum)

    Wciąż nie wiadomo, kiedy prezydent Opola spotka się z mieszkańcami byłego sołectwa Czarnowąsy, dziś dzielnicy Opola. Ratusz wciąż zastanawia się nad dogodnym terminem i miejscem tego spotkania. Zdaniem byłej sołtys Czarnowąsów, mieszkańców głównie interesuje kwestia zerwania mediacji.

    - Nie mamy ustalonego ostatecznego terminu. Do takiego spotkania dojdzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Szukamy dogodnego terminu i miejsca dla wszystkich osób, które są zainteresowane dialogiem z prezydentem - mówi Katarzyna Oborska - Marciniak, rzecznik prezydenta.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Seria spotkań, które organizował Urząd Miasta odbywała się pod koniec kwietnia. Arkadiusz Wiśniewski objeżdżał wtedy sołectwa, które od stycznia weszły w granice Opola. Odwiedził m.in. Chmielowice czy Sławice. W planach było także odwiedzenie mieszkańców Czarnowąsów.

    Prezydent miał się tam pojawić 25 kwietnia. Jednak na kilka godzin przed spotkaniem, rzecznik prezydenta wysłała oświadczenie, w którym poinformowała, że "powodem zmiany czasu i miejsca konsultacji w sprawie utworzenia rad dzielnic jest prośba mieszkańców Czarnowąsów".

    "Nowi mieszkańcy Opola zaniepokojeni są planami zakłócenia dzisiejszego spotkania, które zapowiadają ich sąsiedzi z gminy Dobrzeń Wielki. Mieszkańcy Czarnowąs, którzy się z nami kontaktowali, mają dość sporów i chcą dyskusji o ich codziennych sprawach. Przestrzegają, że na dzisiejszym spotkaniu to nie będzie możliwe - napisała wtedy Oborska - Marciniak.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Czego mieszkańcy Czarnowąsów oczekują przy spotkaniu z prezydentem?

    - Jeżeli dojdzie do spotkania z prezydentem Wiśniewskim, a źle zrobił że do nas nie przyjechał, to myślę, że ludzie będą pytać przede wszystkim o to, dlaczego mediacje zostały zerwane, skoro mieliśmy porozumienie - komentuje dla 24opole Krystyna Pietrek, była sołtys Czarnowąsów.

    Dodajmy, że samo spotkanie odbyło się, lecz bez udziału prezydenta. Mieszkańcy pojawili się na placu przed szkołą, częstowali się tortem i manifestowali niechęć do zmiany granic Dobrzenia Wielkiego.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-05-07 09:45:19 [89.74.189.*] id:1525249  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Po co? Nie wiedzą nadal gdzie mieszkają? Haha! Wystarczy tego cyrku!

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 12:21:24 [195.117.22.*] id:1524971  
    17032007: Napisał postów [59], status [rozkręca się] Reputacja
    Kłamca nie prezydent. Po wyborach pójdzie siedzieć.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2017-05-05 13:47:06 [83.26.66.*] id:1524981  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Chyba twój stary,nasz wspaniały prezydent ma immunitet.
    2017-05-05 21:25:50 [83.30.45.*] id:1525068  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    a widziałeś kiedyś polskiego polityka który poszedł siedzieć?
    2017-05-06 11:52:57 [192.71.249.*] id:1525140  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Mnie nie okłamał, więc o co chodzi?:D
    2017-05-05 22:53:17 [83.10.61.*] id:1525094  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    Będą wybory dacie swojego kandydata on wam oddato co wasze ... ja tez wam oddam wiec tata na prezydenta

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 09:04:50 [83.5.123.*] id:1524930  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to mi się podoba - "...częstowali się tortem i manifestowali ..." czyli ucztowali/świętowali .... :D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2017-05-05 10:55:26 [83.5.123.*] id:1524948  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    widać niezdecydowani .........
    2017-05-05 11:19:03 [95.50.2.*] id:1524955  
    jacek0667: Napisał postów [1124], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Sama do siebie piszesz ? To przypadek kliniczny .
    2017-05-05 11:45:05 [178.252.17.*] id:1524961  
    spidios: Napisał postów [335], status [nowy] Reputacja
    ....Zapomniała się przelogować na innego nicka... :D
    2017-05-05 14:47:01 [83.5.123.*] id:1524997  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ale pitulicie, zwyczajnie - dokończyłam myśl w późniejszym czasie .... to takie trudne ? dla niektórych widać - tak ... :D
    2017-05-05 22:15:18 [89.73.177.*] id:1525082  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jak ja dawno torta nie jadłem...wole śledzie;)
    2017-05-05 11:54:47 [89.78.157.*] id:1524967  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Już jest "po ptokach"drodzy wieśniacy z Czarnych Wąsów.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2017-05-05 12:09:35 [41.33.1.*] id:1524970  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    "drodzy@? Po cholerę ta kurtuazja...... rzeczy trza po imieniu.
    2017-05-05 12:25:54 [195.117.22.*] id:1524972  
    17032007: Napisał postów [59], status [rozkręca się] Reputacja
    Mieszczanie !!! - zapomniałeś co napisałeś w pierwszej części zdana
    2017-05-05 12:52:26 [89.76.169.*] id:1524977  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    masz rację po ptokach :) teraz już tego się nie odkręci i daremne są głodówki, pikiety, itp.
    2017-05-05 22:02:16 [83.4.210.*] id:1525077  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    dlatego tortem świętowali .... :D:D:D:D:D:D
    2017-05-05 09:05:55 [95.50.2.*] id:1524931  
    jacek0667: Napisał postów [1124], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Elektrownia w jego rękach , kasa wyrwana , cel osiągnięty. O czym tu jeszcze rozmawiać ? Przecież nie o tym, że okrojony Dobrzeń Wielki zostanie bankrutem , bo to kłopotliwy temat .

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2017-05-05 13:47:54 [83.26.66.*] id:1524982  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Tak właśnie miało być kłapciuchu.
    2017-05-05 14:11:17 [95.50.2.*] id:1524992  
    jacek0667: Napisał postów [1124], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Cmoknij mnie w pompeczkę ....
    2017-05-05 18:17:30 [194.29.180.*] id:1525040  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Przyłączyć cały Dobrzeń do Opola i po krzyku
    2017-05-05 18:16:09 [194.29.180.*] id:1525039  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Do nowej rady dzielnicy proponował bym Cztery nacje zamieszkujące dzielnice a więc autochtoni zwani H...y ,auslendry zwani H...je,Romowie zwani C..wy, orzą Ukraińcy zwani tanią siłą roboczą

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 12:53:52 [89.76.169.*] id:1524978  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    a ta fotka z tym tortem to jest od ostatniego razu? no jak tyle stał to czkawką może się odbić, nie dziwie się, że nie przyjechał na zepsutego torta :)

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 12:06:21 [83.26.98.*] id:1524969  
    Gaz: Napisał postów [6325], status [VIP] Reputacja
    Chyba Prezydent Bolek ,ćwoki.

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 11:50:14 [178.43.16.*] id:1524965  
    Lilou7: Napisała postów [561], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dali by sobie już spokój! Trzeba się pogodzić ze zmianami które wyszły na dobre. Wreszcie autobusy jeżdżą jak " w cywilizowanym świecie" , wystarczy spojrzeć ilu ludzi dojeżdża linią 21 do pracy do elektrowni.

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 11:17:33 [5.184.217.*] id:1524954  
    ms40: Napisał postów [1449], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    A co ci glodujacy?

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 10:25:09 [192.71.249.*] id:1524940  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    I niech czekają, sami sobie winni. Ich namolność nie zna granic:D

    Nick:
    Treść:
    2017-05-05 09:13:40 [185.127.20.*] id:1524935  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    "Zerwania mediacji"? A to chyba sami jesteście sobie winni odstawiając cyrki "miesięcznicy"...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-05-05 09:18:58 [95.50.2.*] id:1524938  
    jacek0667: Napisał postów [1124], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Cyrk miesięcznicy to masz co miesiąc w stolicy .
    2017-05-05 09:33:54 [185.127.20.*] id:1524939  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    I z mieszkańcami "zagrabionych" miejscowości w Opolu...
    2017-05-05 08:46:02 [178.37.177.*] id:1524928  
    F16: Napisał postów [706], status [rozpisany/na] Reputacja
    Prezydent Opola w myśl prezydenta Rzeczypospolitej chyba nie jest prezydentem dla wszystkich?

    Nick:
    Treść: