• 0
0
  • Wyświetleń: 2755
  • Dodano: 2017-04-13 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Nie chcesz przepłacać za OC? Porównaj ceny!

 
 
Nie chcesz przepłacać za OC? Porównaj ceny!
 <I> </i>

W 2016 roku wysokość średniej składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, wzrosła o około 60 proc. Przez lata ubezpieczyciele walczyli cenowo o klientów. Dziś są zmuszeni w sposób bardziej racjonalny kształtować wysokość składek na OC. Klient zawsze jednak będzie chciał wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę. Jak tego dokonać?

Taki sam zakres ubezpieczenia

W ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, nie tylko nakłada się na osoby będące posiadaczami pojazdów podlegających rejestracji obowiązek wykupienia dla nich ubezpieczenia OC. Ten akt prawny reguluje jednocześnie zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sum gwarancyjnych dla każdego OC w Polsce bez wyjątku.

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie chroniące przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód majątkowych i osobowych wywołanych w ruchu drogowym. Z tego ubezpieczenia wypłacane są odszkodowania dla osób poszkodowanych, m.in. pokrywające koszty naprawy uszkodzonego pojazdu, koszty leczenia, zadośćuczynienie wszelkich strat itd.

Od 2017 roku polscy ubezpieczyciele musieli dostosować oferowane sumy gwarancyjne do wymogów unijnych. Wynoszą one niezależnie od tego, u kogo kierowca ubezpieczył samochód:

1 220 000 euro na jednego poszkodowanego w przypadku szkody na osobie oraz 6 070 000 euro na jedno zdarzenie drogowe,
1 220 000 euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych w przypadku szkody materialnej.

Porównanie cen OC kluczem do wybrania najlepszej cenowo oferty

Nie ma znaczenia z perspektywy klienta wykupującego ubezpieczenie obowiązkowe OC dla swojego pojazdu mechanicznego, z którym towarzystwem ubezpieczeniowym zawrze stosowną umowę. Każde musi zapewnić takie same warunki ubezpieczenia OC, choć czynnikiem, który może skłonić kierowcę do skorzystania z takiej, a nie innej oferty mogą być dodatkowe profity, np. darmowe ubezpieczenie mini assistance, co jest często spotykaną praktyką wśród firm ubezpieczeniowych.

Na pewno chcąc wykupić najtaniej OC dla swojego pojazdu, trzeba przeanalizować co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście ofert dostosowanych pod kątem danego modelu i marki pojazdu, roku produkcji samochodu czy typu paliwa oraz do indywidualnych cech przypisanych właścicielowi. O wysokości składki na OC decyduje historia ubezpieczeniowa kierowcy - jeśli jeździł on w ostatnich latach bezszkodowo, może liczyć na wysokie zniżki rzędu 60-80 proc. w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Nie trzeba chodzić od drzwi do drzwi siedzib firm ubezpieczeniowych, ani samemu gromadzić informacje o ofertach na OC, aby zdecydować się na najkorzystniejszą cenowo propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego. Kalkulator OC AC pozwoli na dobór właściwego ubezpieczenia w kilka minut. Użytkownik musi jedynie podać informacje dotyczące ubezpieczanego auta oraz osoby właściciela i ewentualnie współwłaścicieli.

Poszukujesz atrakcyjnej oferty OC? Najlepsze ubezpieczenie samochodu znajdziesz na stronie ubezpieczamy-auto.pl

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.