• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1856
  • Dodano: 2017-04-07 / 10:40
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Pożyczaj z głową na karku

 
 
Pożyczaj z głową na karku
Nietrafne oraz nieprzemyślane decyzje zaciągnięcia zobowiązania finansowego zarówno w bankach bądź instytucjach poza bankowych jak również u inwestorów prywatnych w wielu przypadkach zamiast weprzeć stan portfela pożyczkobiorcy dodatkowo go obciąża.

Na dzisiejszym rynku usług finansowych bez problemu znaleźć można wiele atrakcyjnych ofert, które są w stanie dopasować się zarówno pod względem aktualnych potrzeb jak również późniejszej możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania każdego ewentualnego pożyczkobiorcy. Jednak wśród niekontrolowanych procedurami prawnymi ofert poza bankowych pożyczek w dalszym ciągu mogą zdarzyć się przypadki nie do końca korzystnych, a nawet nieuczciwych propozycji. Nie doczytanie wszystkich warunków zawieranej umowy bądź zbyt zawiła i niezrozumiała dla pożyczkobiorcy ich treść to pierwszy krok do popadnięcia w poważne problemy finansowe.

Zanim potencjalny pożyczkobiorca zdecyduje się na pożyczkę udzielaną drogą online tzw. chwilówkę, która nie jest obwarowana rozbudowanymi procederami bankowymi wcześniej powinien dokładnie przejrzeć aktualne oferty i porównać ich konkurencyjność. Warto w takim przypadku skorzystać z rankingów chwilówek, które znaleźć można na portalach specjalizujących się w ofercie poza bankowych produktów finansowych. Zamieszczone na stronach tego rodzaju serwisów propozycje są dokładnie sprawdzane co w efekcie gwarantuje ich wiarygodność. Dodatkowo można zapoznać się z opiniami osób, które już korzystały z ofert polecanych pożyczkodawców.

Przy zaciąganiu zobowiązań zarówno bankowych jak i poza bankowych trzeba mieć świadomość, że nie spłacenie pożyczki w terminie określonym umową skutkuje nieprzyjemnymi sankcjami w postaci naliczenia odsetek karny, a w końcowym etapie uruchomieniem egzekucji komorniczej.

W ramach posiadanych środków finansowych dobrym i często zalecanym przez analityków finansowych posunięciem jest wcześniejsza spłata zadłużenia. W większości przypadków tego rodzaju rozwiązanie minimalizuje wartość odsetek, co w efekcie znacznie obniża koszt zaciągniętej pożyczki. Jednak przed podjęciem decyzji o wcześniejszej spłacie zadłużenia trzeba dokładnie przeanalizować korzyści jakie może przynieść. Dotyczy to przede wszystkim zobowiązań poza bankowych, gdyż nieograniczony przepisami prawa bankowego pożyczkodawca indywidualnie określa warunki umowy, w których dopuszcza wcześniejszą możliwość spłaty zobowiązania i przewiduje przeliczenie odsetek bądź bez względu na termin spłaty pożyczki żąda wcześniej ustalonej kwoty odsetek.

Artykuł sponsorowany

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.