• 0
0
 
  • Wyświetleń: 155
  • Dodano: 2020-06-12 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Kursy programowania - jak zostać programistą?

 
 
Kursy programowania - jak zostać programistą?
Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, czy warto rozpocząć karierę programisty? Niekoniecznie są to wyłącznie młodzi ludzie - jest także sporo osób, które zdecydowane są zmienić swoje życie i wybrać zupełnie nową ścieżkę zawodową. Niemniej jednak nierzadko wydaje im się, iż zostanie programistą jest nieosiągalne i nazbyt trudne. W poniższym tekście podpowiemy, w jaki sposób zostać programistą i czy warto się zdecydować na taki krok.

Czy programowanie jest dla nas?


Zanim odpowiemy na pytanie, czy warto zostać programistą, musimy zdecydować się czy programowanie jest właściwie dla nas. Jeśli chcemy nauczyć się tego zawodu, z uwagi na to, iż nasz kolega sporo na tym zarabia - najlepiej będzie odpuścić. To, czym odznacza się dobry programista i to czego poszukują pracodawcy to przede wszystkim chęć rozwoju i nauki. Jeśli jesteśmy zainteresowani technologiami, pragniemy się rozwijać i myślimy w sposób analityczny - programowanie jest zdecydowanie zajęciem dla nas. Na samym początku najbardziej istotna będzie motywacja, jak i zaangażowanie, bez tego nie nauczymy się na pewno programować.


Droga do bycia programistą


Warto jest zauważyć na samym początku, iż nauka programowania nie należy do szybkich i prostych zadań. Żeby móc zostać programistą będziemy zmuszeni do włączenia w to mnóstwo swojego czasu i pracy. Natomiast to, iż nauka nie jest łatwa, nie oznacza, iż nie należy do przyjemnych. Jeśli czujemy, iż pragniemy zostać programistami i ekscytuje nas programowanie, czas, który zostanie przez nas poświęcony na naukę będzie dla nas bardzo przyjemny i ciekawy.


Czy warto jest zostać programistą?


Jeśli mamy w planie włożenie sporej ilości czasu i pracy w nauczenie się programowania, pojawia się pytanie, czy to się nam opłaca? Badania pokazują, iż zdecydowanie warto będzie zostać programistą. Zapotrzebowanie na programistów jest naprawdę spore i ciągle rośnie. Oznacza to, iż na programistów czeka sporo ofert pracy, zaś pracodawcy szczególnie zabiegają o tego typu pracowników. Wiele osób do tejże branży przyciąga także wizja sporych zarobków. Jak sprawa wygląda rzeczywiście pod tymże kątem? Wynagrodzenie programisty jak wszędzie zależne jest od umiejętności i doświadczenia, jakie posiada. Osoby długi pracujące w tejże branży mogą zarabiać nawet do 10 tysięcy złotych na rękę. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, iż tyle samo zarabiać będzie początkujący programista i nie warto czegoś takiego oczekiwać. Na jakie wynagrodzenie będzie mogła zatem liczyć osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z omawianą branżą? Na ogół będzie to kwota około 3 tysięcy złotych na rękę, zatem i tak więcej, aniżeli zarabiają niektóre osoby na etatach.


Szkoły programowania i kursy


Kursy programowania, które organizowane są przez wyspecjalizowane firmy z punktu widzenia programisty początkującego są niezwykle kuszące, gdyż zapewniają autorytet, który będzie nad nami czuwać podczas nauki. Niestety, tego typu kursy są na ogół dosyć drogie, co dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją naukę i nie jest jeszcze przekonany, czy programowanie jest dla niego, może stanowić sporą przeszkodę. Warto jednakże rozważyć uczestnictwo w tego typu kursach, ponieważ podczas ich trwania można nauczyć się pod okiem specjalistów programowania. Z uwagi na to, iż będzie to zwykle nauka w grupach, można nauczyć się także pracy w zespole, organizować swoją pracę i rozdzielać zadania. Niestety tego typu czynności nie nauczymy się sami w domu, a z perspektywy pracodawcy pozostają one niezwykle istotne.Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".