• Wyświetleń: 2628
    • Dodano: 2017-04-02 / 16:13

AZS Politechniki Opolskiej na 6 miejscu I ligi

(fot. Archiwum)

Siatkarki opolskiej uczelni rozegrały ostatni mecz przeciwko AZS-owi Politechniki Śląskiej Gliwice. Mecz na wyjeździe okazał się zbyt ciężki dla opolanek i niestety musiały one uznać wyższość gospodyń. Przegrywając 0:3 uplasowały się w debiucie na 6 miejscu w I lidze kobiet.

Od początku meczu dominację na własnym parkiecie objęły gospodynie. Lepsze przygotowanie do tego spotkania przez drużynę z Gliwic obrazowały akcje i konsekwentna dobra gra na siatce. Natomiast w szeregach naszej ekipy zaczęły pojawiać się błędy i to one doprowadziły do klęski w tym starciu. W pierwszym secie podopieczne Andrzeja Stelmacha przegrały do 17.

Drugi set to kontynuacja nierównej walki, przez którą z cierpieniem musiały przejść zawodniczki opolskiej uczelni. Wyższość rywalek była nie do przeskoczenia, a w drużynie z Opola znów pojawiła się dekoncentracja i brak skuteczności. Drugiego seta opolanki przegrały do 15.

W trzecim secie zawodniczki z Opola minimalnie lepiej zagrały, lecz niestety w żaden sposób nie mogły zagrozić świetnie grającym tego dnia gliwiczankom. Gospodynie wygrały trzecią odsłonę do 18 i triumfowały w całym spotkaniu 3:0. Tym samym rywalizacja do 2 wygranych zakończyła się na 2 spotkaniach z wynikiem 2:0 dla AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i to zawodniczki tej drużyny zajmują 5 miejsce w I lidze. AZS Politechnik Śląskiej uplasował się na 6 lokacie zaplecza Orlen Ligi.