• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2546
  • Dodano: 2017-03-31 / 08:31
  • Komentarzy: 2

Krzesimir Dębski opowiedział opolanom o swoim życiu i karierze

 
 
Krzesimir Dębski opowiedział opolanom o swoim życiu i karierze
 <i>(fot. Dżacheć)</i>

(fot. Dżacheć)

Po brzegi wypełniona była sala kinowa w Muzeum Polskiej Piosenki podczas spotkania Krzesimira Dębskiego z mieszkańcami. Kompozytor zdradził zebranym kilka anegdot ze swojego życia i opowiedział historie niektórych napisanych przez siebie hitów.

Spotkanie poprowadzili: profesor Stanisław Sławomir Nicieja oraz Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji krótkiego filmu o historii powstania "Dumki na dwa serca", piosenki promującej film "Ogniem i Mieczem", którą zaśpiewał duet Mieczysław Szcześniak i Edyta Górniak. Utwór od 1998 roku nie znika z rozgłośni i wciąż uważany jest za jeden z największych hitów, które powstały na potrzeby kina. - Nie wiem dlaczego nazywają ją piosenką filmową, bo nie była w filmie. Co ja mogę więcej powiedzieć? Napisałem nuty i zaśpiewali - skomentował skromnie Krzesimir Dębski.

- Mamy u nas w świątyni polskiej piosenki wybitnego twórcę. Jest setki, dziesiątki kompozytorów, których czas w jakiś sposób przesiewa przez siebie. Zostają tylko jednostki, tworzące muzykę ponadczasową. Nie ulega wątpliwości dla mnie, że to jest muzyka ponadczasowa, która przetrwa nas i czas, w którym została stworzona - podsumował karierę Dębskiego profesor Nicieja.

Wydarzenie było pierwszym z cyklu spotkań muzycznych, które będą organizowane w Muzeum Polskiej Piosenki co miesiąc. W kwietniu gościem organizatorów będzie Marek Gaszyński, polski dziennikarz, prezenter muzyczny i autor tekstów piosenek.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-03-31 19:33:24 [178.43.29.*] id:1517470  
SACHMET: Napisała postów [2910], status [Szycha] Reputacja
Jakoś tak pejsy zaczesał za ucho:)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2017-04-02 09:27:01 [89.74.189.*] id:1517820  
JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
AntyJude