• 0
0
 
  • Wyświetleń: 3380
  • Dodano: 2017-03-25 / 07:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Od absolwentów dla studentów. Zawsze w 15 minut!

 
 
Od absolwentów dla studentów. Zawsze w 15 minut!
Monika Jamer to studentka Politechniki Opolskiej, która przez kilka tygodni opiekowała się chorymi dziećmi w Kenii. Agnieszka Bąkowska to studentka Uniwersytetu Opolskiego, która oprócz aktywnej działalności w kołach naukowych znajduje jeszcze czas na prowadzenie zajęć z dobrego wychowania dla podopiecznych Domu Dziecka w Opolu. Z kolei popularne "Frele, które" w kilka dni podbiły serca internautów utworem "Achim", szlifów muzycznych nabierały w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. To właśnie o takich ludziach jest "Studencki kwadrans".

Program poświęcony życiu akademickiemu wystartował w TVP 3 Opole jesienią ubiegłego roku i początkowo zawierał informacje z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Dziś, oprócz wymienionych już uczelni, w studenckim magazynie znajdują się także ciekawostki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu czy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Felieton o zdolnych i nietuzinkowych studentach to jeden z mocnych filarów każdego odcinka. W ostatnim, można było bliżej poznać "Frele". Marta Skiba i Marcelina Bednarska uczyły się, a Magdalena Janoszka nadal studiuje w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie. Ich nauczyciel śpiewu, mgr Roman Hudaszek, przeczuwał, że właśnie te dziewczyny mają szansę się "wybić". Każdy odcinek "Studenckiego kwadransa" rozpoczyna się jednak od skrótu wydarzeń w których żacy brali lub będą brać udział. Jeśli zobaczycie natomiast dwóch uśmiechniętych chłopaków, biegających z telefonem po uczelni, to prawdopodobnie Kuba Biel i Michał Pogoda, którzy nagrywają sondę na wybrany, studencki temat. Nie bójcie się. Zadają tylko łatwe pytania :)

W kwadransie jest także miejsce dla firmy przyjaznej żakowi. Gdzie można zdobyć ciekawy staż, znaleźć pracę, czy dobrze i tanio zjeść? Na to wszystko znajdziecie odpowiedź w programie. Jest jeszcze jeden element układanki, bez którego audycja nie ujrzy światła dziennego. To zapowiedź najciekawszych wydarzeń w regionie. Koncerty, gry, zabawy, imprezy czy wystawy. W Opolu nic się nie dzieje? To bzdura. Przekonajcie się, że każdy znajdzie coś dla siebie oglądając "Studencki kwadrans".

Program tworzą studenci i absolwenci opolskich uczelni: Iwona Tokarska, Aleksandra Kiereta, Jakub Biel oraz Jakub Trzaska. Premiera programu "Studencki Kwadrans" co dwa tygodnie w czwartek o 19:10 na antenie TVP 3 Opole. Wszystkie odcinki dostępne są także na portalu YouTube.

Zobacz ostatni odcinek "Studenckiego Kwadransu":

Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.