• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3633
  • Dodano: 2022-08-02 / 12:45
  • Komentarzy: 1

  Guz jajnika ważył 11 kilogramów. Lekarzom udało się go usunąć

  W ostatnim czasie do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu trafiła Pacjentka w trudnej sytuacji wymagającej szybkiej interwencji chirurgicznej. Wykryto u Niej ogromnego 11 kg guza jajnika zagrażającego nie tylko zdrowiu, ale w wyniku zrostów z otaczającymi narządami, stanowiącego zagrożenie życia.


  Pacjentka przeszła potrzebny rozległy zabieg operacyjny i po wymaganym leczeniu w stanie dobrym została wypisana do domu. Guz został przebadany histopatologiczne - na szczęście nie okazał się złośliwym. Proces gojenia przebiegał właściwie i został zakończony z powodzeniem.

  Operację przeprowadził zespół zabiegowy: lekarze ginekolodzy P. Karoń (w tym przypadku również jako onkolog), J. Karoń, K. Waszkiewicz, lekarz anestezjolog: M. Bogacka-Felsz, pielęgniarki: W. Owsińska-Gorgolik, M. Skupin, D. Olszewska.

  W świetle tego przypadku z apelem do Pań zwrócił się kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala - p. dr n. med. Przemysław Karoń - W ostatnim czasie zaczął narastać problem zgłaszania się Pacjentek z bardzo zaawansowanymi chorobami. Dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne i regularne wizyty u ginekologa. Takie olbrzymie guzy nie rosną w ciągu kilku dni, był to proces wielomiesięczny lub nawet wieloletni, a da się temu skutecznie zapobiec. Jeśli chorobę wykryjemy odpowiednio wcześnie, to będziemy mogli lepiej pomóc Pacjentce lub wykonać operację dużo mniej rozległą. Nasz oddział specjalizuje się w operacjach laparoskopowych, które dają doskonałe efekty terapeutyczne.

  Dyrektor naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - Jarosław Kończyło dodał - Wielospecjalistyczny szpital (taki jak nasz) posiada wysokie kompetencje do realizacji specjalistycznych świadczeń medycznych. Jak widzimy (i w tym przypadku) nowoczesny blok operacyjny będący sercem szpitala ma w tym niebagatelne znaczenie. Jestem dumny, że nasz Zespół doskonale poradził sobie z takim wyzwaniem. Mieszkańcy naszego Powiatu i całego
  regionu mogą czuć się bezpiecznie posiadając wysokospecjalistyczną opiekę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. SPZOZ Kędzierzyn-Koźle)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-02 12:56:04 [46.134.116.*] id:1644838  
  liberty: Napisał postów [4334], status [Szycha] Reputacja
  Nowotwór jak w filmie Zbrodnie przyszłości

  Nick:
  Treść: