• Wyświetleń: 3279
    • Dodano: 2017-03-05 / 16:32
    • Komentarzy: 4

AZS Politechniki Opolskiej przegrał mecz z Jokerem Świecie

Siatkarki opolskiej uczelni przegrały po raz kolejny z Jokerem. Pierwsza runda play-offów niestety należała do rywalek. Pokonując Politechnikę 3:1 rywalki ze Świecia przybliżają się do wygrania tej części rozgrywek. Teraz przed opolankami wyjazd i walka o doprowadzenie do remisu.

Pierwszy set to dominacja gości na wyjazdowym parkiecie. Opolanki źle zaczęły sobotnie zmagania, co odzwierciedlał wynik na tablicy. Przyjezdne odskoczyły na kilka punktów i konsekwentnie broniły tej przewagi. Miejscowe goniły różnicę punktową, lecz w nie starczyło sił w końcówce i premierowe starcie niestety należało do Jokera, który wygrał 25:21.

Druga tercja była lepsza w wykonaniu akademiczek. Poprawa gry oraz brak większych błędów pozwoliły górować w tej części nad przeciwniczkami. Podopieczne Andrzeja Stelmacha wygrały 25:17 i wyrównały w setach 1:1.

Trzecia seria była znów z błędami i dekoncentracją w szeregach opolskiej ekipy. Goście szybko objęli kilku punktowe prowadzenie, które skrupulatnie broniły, choć akademiczki w końcówce doprowadziły do remisu, a nawet odskoczyły na 2 punkty. Niestety nie udało się utrzymać przewagi i w końcówce zabrakło szczęścia i zimnej krwi. Opolanki mimo walki do samego końca, przegrały tego seta do 23.

Czwarty i ostatni set to perfekcyjne wykończenie meczu w wykonaniu drużyny przyjezdnych. Szybkie wyjście na prowadzenie i konsekwentne utrzymanie przewagi, pozwoliły wygrać Jokerowi do 18 i w całym meczu 3:1. Pierwsza runda play-offów niestety nie dla Opola, lecz mamy nadzieję, że siatkarki Politechniki Opolskiej powalczą za tydzień na wyjeździe.

2017-03-05 17:00:40 [87.99.98.*] id:1512132
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja