• Wyświetleń: 4001
    • Dodano: 2017-03-04 / 21:20
    • Komentarzy: 5

Gwardia Opole wygrała mecz w Zabrzu

W 20. serii PGNiG Superligi opolscy szczypiorniści rozegrali mecz na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Zwycięstwo 32:30 ulokowało gwardzistów na trzeciej pozycji grupy pomarańczowej.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po około dziesięciu minutach gry, opolanie wyszli na prowadzenie, lecz gospodarze szybko zdołali doprowadzić do remisu. Nerwy udzielały się jednej jak i drugiej drużynie, co skutkowało agresywniejszą grą i niepotrzebnymi faulami. Miejscowi odskoczyli punktowo, a Gwardia musiała cały czas gonić bramkową stratę. Dopiero w samej końcówce zdołali wyrównać wynik spotkania i na przerwę schodzili do szatni ze stanem po 16.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Odskoczyli na punkty, a opolanie musieli znów gonić wynik. W 41 minucie po wykluczeniu dwóch z graczy drużyny Zabrza, gwardziści mogli wznowić celne ataki. Jednak 5 minut później to szeregi naszej ekipy zostały osłabione - wykluczenie i odesłanie na ławkę Malchera, było dużym ciosem dla podopiecznych Rafała Kuptela. Mile zaskoczył wtedy Damian Zając godnie zastępując w bramce reprezentanta Polski. Dobrze broniąc w tym meczu dodał wiatru w żagle, opolskiej ekipie, która na 10 minut przed końcem meczu prowadziła 24:27. Goście nie zdołali wyrównać, a Gwardziści utrzymali prowadzenie do końcowej syreny. Wygrana 32:30 pozwoliła usytuować się Gwardii na najniższym stopniu podium grupy pomarańczowej.

2017-03-05 17:45:51 [87.99.98.*] id:1512149
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja