• Wyświetleń: 2655
    • Dodano: 2017-03-02 / 09:08

Orlik Opole przegrał ćwierćfinał z Polonią Bytom

W środowym spotkaniu Orlik znów zmierzył się z Polonią Bytom na wyjeździe. Ponownie przegrał rywalizację z tym przeciwnikiem 2:5. Gospodarze nie dali szans opolanom i kolejny raz górowali nad podopiecznymi Douglasa McKay'a. Polonia pieczętuje zwycięstwo 4:1 w rozgrywkach play-off i melduje się w półfinale.

Orlik mimo dobrego startu, nie potrafił wyjść na prowadzenie w początkowych minutach spotkania. Były ku temu okazje, lecz znów zawiodły celowniki strzeleckie. W 17 minucie wynik spotkania otworzył Jakub Wanacki, który z całej siły skierował krążek do siatki Orlika. Nie minęło 30 sekund a Opole przegrywało już 2:0. Chwila nieuwagi i Elvijs Biezais zmienił lot gumy, czym zmylił Murraya i podwyższył wynik swojej drużyny. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca tercji.

Drugą odsłonę nasi hokeiści zaczęli trochę niefortunnie. W 21' na 3:0 podwyższył Richard Bordowski, który tym sposobem dobrze zaczął starcie swojej ekipy po przerwie. W 24 minucie Orlik musiał przyjąć kolejny cios od gospodarzy. Sytuację sam na sam wykorzystał Elvijs Biezais i dał wysokie prowadzenie 4:0 dla miejscowych. Dopiero w 35 minucie pierwszą bramkę na wyjeździe strzelił Filip Stopiński, który uderzeniem w same okienko zaskoczył dobrze broniącego tego dnia golkipera Polonii. Wynik 4:1 hokeiści obu ekip dowieźli do końca tercji.

Dobrymi akcjami rozpoczęła się także trzecia odsłona tego spotkania. Sytuacje po obu stronach lodowiska nie zmieniły wysokiego już wyniku, aż do końcówki. W 57' Kacper Guzik dołożył drugie trafienie dla opolskiej ekipy. A na minutę przed syrenami Tomasz Kozłowski strzelił jeszcze do pustej bramki, czym ustalił ostateczny wynik tego starcia na 5:2. Orlik zatem przegrał wyjazdowe spotkanie a także całą rywalizację w ćwierćfinale z tym przeciwnikiem i odpada z dalszych hokejowych zmagań.