• Wyświetleń: 2516
    • Dodano: 2017-02-28 / 11:18

Orlik przegrał poniedziałkowe starcie z Polonią Bytom

W drugim meczu u siebie Orlik Opole przegrał z Polonią 2:5. Wynik jaki ostatecznie widniał po trzech tercjach to odpowiedź rywali na wczorajszą wygraną gospodarzy 5:2. Czas play-offów został tym samym przedłużony, ponieważ stan na dzień dzisiejszy wynosi 3:1 dla Bytomia, a walka w tej części rozgrywek toczy się do 4 zwycięstw. Teraz przed opolanami kolejny mecz na wyjeździe.

Początkowe akcje po obu stronach lodowiska nie zmieniły wyniku spotkania. Wyrównana walka między ekipami toczyła się do 11 minuty, w której to gości na prowadzenie wyprowadził Bordowski. Odpowiedzi Orlika jednak nie było, a przeciwnik poszedł za ciosem i dalej atakował. Na 8 sekund przed końcem tercji goście podwyższyli na 2:0 za sprawą Vozdeckiego, który silnym strzałem pokonał Murraya.

W drugiej tercji były momenty dobrej gry naszego zespołu, lecz słaba celność i błędy w szeregach opolskiej ekipy sprawiły, iż rywal znów dominował. W 28' Karol Wąsiński dołożył trzecią bramkę dla Polonii, która prezentowała lepszą grę na Toropolu, w porównaniu do dnia poprzedniego. Wynik utrzymał się do końca tercji.

W ostatniej odsłonie meczu opolanie trochę się ocknęli, lecz dalej nie potrafili skutecznie dominować na własnym terytorium. W 44' pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Kostek. 2 minuty później Meidl zdobył gola kontaktowego, a u kibiców opolskiej ekipy pojawił się cień nadziei na wyrównanie tego spotkania. Tak jednak się nie stało i w 48 minucie naszego bramkarza ponownie pokonał Bordowski. W 50' hokeiści oby dwóch drużyn nie wytrzymali spięcia i doszło do przepychanek, po których zostali odesłani na ławkę kar. W 60 minucie do pustej bramki trafił jeszcze Błażej Salamon ustalając wynik końcowy na 5:2 dla gości. Polonia dopisała sobie kolejną wygraną z opolskim zespołem i przybliża się tym samym do wygrania tej części play-offów.