Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

    zaprasza na:

    XI Spotkanie z Przyrodą Czynna ochrona sów w województwie opolskim

    03

    października

    2025

    PIĄTEK

    Minorytów 4
    77 454 80 30
    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
    Ceny biletów

    wstęp:

    wstęp wolny

    Start imprezy

    start imprezy:

    17:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    XI Spotkanie z Przyrodą
    Czynna ochrona sów w województwie opolskim
    3 października 2025 | 17:00-18:30
    sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
    Prelegent: Sławomir Rubacha
    wstęp wolny

    Zapraszamy na kolejne Spotkanie z Przyrodą! Tym razem prelekcję pt. "Czynna ochrona sów w województwie opolskim" wygłosi prezes Stowarzyszenia Ochrony Sów Sławomir Rubacha. Poniżej biogram naszego gościa.
    Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się obserwacjami i badaniami ptaków. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Ochrony Sów i od 2015 roku pełni funkcję prezesa. Koordynował wiele projektów poświęconych sowom, m.in. Monitoring Lęgowych Sów Leśnych, Atlas Sów Polski oraz liczne działania z zakresu czynnej ochrony tych ptaków. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na migracjach sów oraz ich ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków krajobrazu rolniczego. Jest recenzentem prac naukowych dotyczących sów, a także autorem i współautorem licznych artykułów oraz książek ornitologicznych.
    Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków oraz finansowanego przez Województwo Opolskie zadania publicznego "Jesienne spotkania przyrodnicze w województwie opolskim".
    Do zobaczenia!