• Wyświetleń: 4763
    • Dodano: 2017-02-08 / 21:10
    • Komentarzy: 4

Gwardia Opole wysoko przegrała z wicemistrzem Polski

W 16 kolejce PGNiG Superligi Gwardia Opole podejmowała u siebie Orlen Wisłę Płock. Opolanie przegrali z wicemistrzem Polski 21:39. Niestety gwardziści nie zagrali w tym meczu jak równy z równym, a widowisko okazało się grą do przysłowiowej jednej bramki.

Pierwsza połowa zaczęła się walecznie. Początkowe minuty od razu pokazały, kto w tym spotkaniu rozstawiony jest w roli faworyta. Goście od razu wyszli na prowadzenie, a kolejne minuty były konsekwentną ucieczką punktową nad gospodarzami. Podopieczni Rafała Kuptela słabo zaczęli pierwszą odsłonę. Brak skuteczności w ataku, niedokładne podania oraz masa błędów między innymi z przyjęciem piłki doprowadziły do miażdżącej przewagi dobrze prezentujących się w tym dniu szczypiornistów rywala. Pierwsza połowa zakończyła się ogromną przewagą zawodników z Płocka, którzy wypracowali sobie dogodny wynik do przerwy 8:21.

Druga odsłona meczu to dalsza dominacja gości z Wisły. W bramce przyjezdnych pojawił się Marcin Wichary, który tego dnia okazał się nie do przejścia. Dobrze interweniował nawet w sytuacjach sam na sam, a opolanom często ciężko było przedostać się nawet przez linię obrony. Na zasługę w szeregach naszej drużyny zasługuje kapitan gwardzistów, Mateusz Jankowski, który zaliczył 6 celnych rzutów i miejscami brał ciężar gry na siebie. Miażdżąca różnica nawet 16 bramek nie była niestety do zniwelowania przez opolan. Mecz zakończył się wysoką przegraną Gwardii 21:39, a 3 punkty wracają z zawodnikami Wisły do Płocka.

2017-02-09 17:37:00 [89.74.189.*] id:1507700