• Wyświetleń: 1323
  • Dodano: 2020-09-09 / 13:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Zawód medyczny nawet w rok!

  Zawód medyczny nawet w rok!
  Zawód medyczny nawet w rok!

  Jak zdobyć pewny zawód w niepewnych czasach? Czy poświęcać 5 lat nauki? Który kierunek wybrać, by potem nie żałować swojej decyzji? Z takimi pytaniami borykają się zarówno tegoroczni maturzyści, jak i wszyscy, którzy chcą się szybko przekwalifikować, żeby mieć szersze perspektywy zatrudnienia. Jesteś w podobnej sytuacji? Zapisz się do policealnej szkoły medycznej.

  Absolwenci szkół średnich od lat wybierają policealne szkoły medyczne, by uzyskać pewny zawód w krótkim czasie. Dzięki intensywnemu programowi kształcenia, gdzie minimum 50% zajęć jest przeprowadzonych w pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt medyczny, słuchacze są solidnie przygotowani do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

  Technik sterylizacji medycznej

  Uprawnienia do pracy jako technik sterylizacji medycznej uzyskasz zaledwie w rok nauki. Na tym kierunku dowiesz się, jak zapewnić odpowiednią czystość mikrobiologiczną sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia. Pod okiem nauczycieli-praktyków nauczysz się wykonywać proces dekontaminacji, czyli wieloetapowego przygotowania sprzętu, którego efektem jest wyrób sterylny. Z wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas kształcenia będziesz mógł podjąć pracę w zakładach opieki zdrowotnej, sterylizatorniach, gabinetach stomatologicznych czy w szpitalach.

  W policealnej szkole medycznej możesz znaleźć również kierunki trwające 2,5 roku. To doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na 5 lat studiów wyższych, ale chciałyby mieć duże możliwości zatrudnienia w branży medycznej.

  Technik farmaceutyczny

  Do uzyskania odpowiednich kwalifikacji w zawodzie technik farmaceutyczny potrzeba tylko 5 semestrów nauki. W tym czasie zdobędziesz wiedzę z zakresu produkcji, analizy i kontroli leków. Nauczysz się obrotu środkami farmaceutycznymi, artykułami sanitarnymi i sprzętem medycznym. Dzięki zajęciom praktycznym zostaniesz przygotowany do pracy w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych oraz laboratoriach chemicznych przemysłu chemicznego, zielarskiego lub spożywczego.

  Technik elektroradiolog

  Również w 5 semestrów możesz zdobyć tytuł technika elektroradiologa. Podczas kształcenia nauczysz się obsługi aparatury elektromedycznej. Dowiesz się, jak wykonywać badania i zabiegi z zakresu diagnostyki obrazowej (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, mammografia) oraz z zakresu diagnostyki elektromedycznej (np. elektrokardiografia, elektroencefalografia, elektromiografia). Zdobędziesz również wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzania radioterapii. Jako absolwent będziesz mógł rozpocząć pracę w szpitalnych oddziałach ratunkowych, oddziały intensywnego nadzoru kardiologicznego i reanimacji lub w zakładach radioterapii.


  Trwa rekrutacja na kierunki medyczne w policealnej szkole medycznej TEB Edukacja w Opolu. Chcąc zacząć naukę, nie musisz zdawać żadnych egzaminów. Nie musisz mieć również matury. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i odrobina szczęścia. Liczy się kolejność zgłoszeń. Tym sposobem już od września możesz zacząć naukę. Wejdź na stronę www.teb.pl/miasta/opole/oferta i zapisz się na wybrany kierunek bez wychodzenia z domu lub odwiedź sekretariat szkoły w swoim mieście.

  Więcej informacji:
  TEB Edukacja w Opolu
  ul. Krakowska 45-47
  45-018 Opole
  Tel: 77 446 15 00
  Tel: 77 453 88 85
  e-mail: opole@teb.pl
  www.teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne
  www.facebook.com/TEBOpole

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".