• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 5044
    • Dodano: 2016-12-15 / 15:40
    • Komentarzy: 29

    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO

    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO
    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO

    (fot. Dżacheć)

    Około 50 kg waży żyrafka, która tydzień temu urodziła się w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. Mimo trudnego początku i problemów z oddychaniem noworodka, teraz mama i dziecko czują się dobrze.

    To bardzo ważne wydarzenie dla rodziny żyraf w opolskim ZOO. Tutaj 8 grudnia, po około 15-miesięcznej ciąży urodziła się zdrowa i energiczna "dziewczynka". Sam poród przebiegł dość sprawnie i szybko. Trwał około godziny. Mała żyrafa w pierwszych minutach życia miała objaw bezdechu poporodowego. Na szczęście udało się ją szybko odratować. Głównie dzięki interwencji samej mamy, która masując i wylizując swoje dziecko, pobudziła układ krwionośny. Dzięki temu już w pierwszej godzinie życia żyrafa już stała na nogach. Oprócz wpływu na zdrowie noworodka, masaż wzmocnił więź między mamą a córką.

    Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania

    Maluch nie wyróżnia się spośród innych żyrafiątek, ale już w 5 minucie życia dał się we znaki opiekunom. - Poznaliśmy jej moc, jej siłę w nogach – mówi Mariusz Włodarczyk z Ogrodu Zoologicznego w Opolu.

    Do tej pory na terenie ZOO odbyło się 9 żyrafich porodów. Na świat przyszło 6 samców i 3 samiczki. Nasza bohaterka jest drugim dzieckiem Kamili. Rozwija się dobrze i dopisuje jej niesamowity apetyt. Przez pierwszy miesiąc będzie karmiona tylko mlekiem. Później dieta zostanie powoli rozszerzona o pokarmy stałe takie jak siano, granulaty, warzywa.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Jeszcze nie wiadomo, jak będzie się nazywała samiczka. Pewne jest tylko to, że jej imię musi rozpoczynać się na literę „i”. Zgodnie z tradycją to mieszkańcy Opola mogą zadecydować o tej istotnej rzeczy. Swoje propozycje imienia mogą wysyłać na adres e-mail: zoo@zoo.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 4564267.

    - Maleństwo można już oglądać w całej krasie, razem z mamą i resztą stada, które również jest na hali – zaprasza Mariusz Włodarczyk.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO
    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO
    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO
    Żyrafa przyszła na świat w opolskim ZOO

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-12-16 13:01:28 [83.26.117.*] id:1495482  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe czy mięso z tego dobre.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2016-12-16 13:12:38 [89.76.166.*] id:1495485  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    z psa lepsze;)
    2016-12-16 13:14:37 [178.43.156.*] id:1495486  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    Może tak raz z człowieka skosztujecie?, smakosze:D
    2016-12-16 13:23:54 [89.76.166.*] id:1495488  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    o jak najbardziej zimne nóżki pycha;)
    2016-12-16 13:35:33 [93.189.28.*] id:1495491  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    co tam mysie pysie ? ;)
    2016-12-16 13:39:48 [89.76.166.*] id:1495492  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    polewamy bo zimno;)
    2016-12-16 13:42:56 [93.189.28.*] id:1495493  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    2016-12-16 13:47:47 [93.189.28.*] id:1495495  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jada dalej szmuglować cocain ';D
    2016-12-16 12:48:37 [80.50.135.*] id:1495475  
    Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
    Śliczne zwierzę. Szkoda, że nie na wolności...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-12-16 12:51:09 [89.76.166.*] id:1495477  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Z buzi podoba do Fromage;)
    2016-12-16 12:45:01 [46.134.9.*] id:1495469  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Żyrafy są śliczne ...

    Nick:
    Treść:
    2016-12-16 08:53:50 [94.254.226.*] id:1495428  
    karwasztwarz: Napisał postów [277], status [maniak] Reputacja
    Iodsiadka urodzona za kratami

    Nick:
    Treść:
    2016-12-15 19:04:46 [83.30.15.*] id:1495335  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    ciężki bobas :-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-12-16 06:11:45 [77.13.136.*] id:1495419  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    wielki kloc:)
    2016-12-15 21:08:30 [79.191.214.*] id:1495392  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    To jak dostanie na imię? iKaczytler?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2016-12-15 21:11:08 [83.30.15.*] id:1495393  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    pewnie Stefcia,bo to dziewczynka ;-)
    2016-12-15 21:12:59 [185.127.20.*] id:1495394  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    Dziewczynka, to krycha. Może też sałatkę będzie wsuwać :P
    2016-12-15 21:15:13 [83.4.110.*] id:1495396  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    Ijaka pewnie ;)
    2016-12-15 21:27:29 [79.191.214.*] id:1495399  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Nie wygląda na downa, ale wszystko możliwe...
    2016-12-15 21:40:00 [84.195.254.*] id:1495400  
    Daisy4u: Napisała postów [711], status [starszy pismak] Reputacja
    jak kobitka to brydzka jak chlopak to stachu :P))))))
    2016-12-15 21:42:26 [84.195.254.*] id:1495402  
    Daisy4u: Napisała postów [711], status [starszy pismak] Reputacja
    Stefan na downa nie trzeba wygladac ale nim byc ! trabie juz po raz 3 ze masz wiadomosc i szukaj !
    2016-12-15 21:52:21 [79.191.214.*] id:1495403  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Znalazłem i odpisałem.
    2016-12-15 22:27:44 [84.195.254.*] id:1495406  
    Daisy4u: Napisała postów [711], status [starszy pismak] Reputacja
    Stefan post.;)
    2016-12-15 18:58:42 [87.99.98.*] id:1495331  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    50kg? słuszną linię ma nasza Partia..;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-12-15 22:01:45 [185.127.20.*] id:1495405  
    styka: Napisał postów [170], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    W sam raz na kiełbasę...
    2016-12-15 19:45:38 [178.43.156.*] id:1495356  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    Ale śliczna ta "mała":)

    Nick:
    Treść:
    2016-12-15 19:36:34 [83.26.12.*] id:1495349  
    [moderacja]: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-12-15 19:38:40 [178.43.156.*] id:1495350  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    Daruj sobie:(
    2016-12-15 19:41:27 [83.26.12.*] id:1495353  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    sTWIERDZAM TYLKO SUCHY FAKT.