• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 1977
  • Dodano: 2016-12-01 / 16:49
  • Komentarzy: 4

  Światowy Dzień AIDS. "Szybka diagnoza pozwala pacjentowi normalnie żyć".

  Światowy Dzień AIDS. "Szybka diagnoza pozwala pacjentowi normalnie żyć".
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się dziś konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia AIDS, w czasie której uświadamiano pielęgniarki i położne na temat właściwej profilaktyki mającej uchronić je przed zarażeniem wirusem HIV.


  Konferencja nieprzypadkowo została zorganizowana właśnie w PMWSZ. - Pokazujemy przyszłym i obecnym pracownikom służby zdrowia, jak unikać zakażenia, gdyż od przestrzegania odpowiednich procedur zależy tak naprawdę zdrowie zarówno ich samych, jak i ich pacjentów – mówi Beata Kubica, dyrektor Poradni Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizatorka dzisiejszej konferencji.

  - Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę nikt z nas – bez względu na wiek, zawód czy płeć - nie powinien lekceważyć ryzyka zarażeniem się HIV. Niegdyś w statystykach przodowali narkomani wstrzykujący narkotyki dożylnie, później byli to mężczyźni uprawiający stosunki z innymi mężczyznami, a dziś na czele znajdują się osoby heteroseksualne w przedziale wiekowym 20-40 lat – słyszymy.

  Jednocześnie nasza rozmówczyni zachęciła wszystkich opolan do badań na obecność wirusa HIV w organizmie. - Można je wykonać bezpłatnie i anonimowo w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ulicy Damrota 6 w każdą środę i piątek w godzinach 16:00 – 19:30 – słyszymy.

  - Szybkie zdiagnozowanie choroby i zastosowanie odpowiedniej terapii może spowodować, że nawet osoba z AIDS będzie mogła czynnie korzystać z życia – podsumowuje Kubica.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2017-11-27 15:13:24 [5.172.255.*] id:1547306  
  OP66: Napisała postów [20], status [nowy] Reputacja
  ZDROWYM BYĆ !!! Miłe słowa każdej osobie. Natomiast słowa w innym wymiarze brzmią ELEKTRYZUJĄCO !!! Ludzka solidarność i empatia. Znamy wiele przykładów życzliwości wobec chorych. Zdarzają się również zaskakujące doświadczenia pacjentów, gdy czyta że jest SEGREGOWANY !. Pełnomocnik Dyr. d/s Praw Pacjenta jest , ok. Leczenie szybsze OBIECANKI są a będzie pewnie jak zawsze... Słowami rozdmuchane wszem i wobec...... Mamy na przykład, często niemiłe traktowanie pacjenta czy to w rejestracji, czy w gabinecie lekarskim. Niedoinformowanie pacjenta i on kluczy, kluczy bo są procedury słyszy pacjent.... Gdzie w tym wszystkim był i będzie w końcu ten najważniejszy : PACJENT !. Tutaj jest namiastka zmiany, ok. Wiemy także, że Pacjent daje pracę i PENSJĘ PERSONELOWI SZPITALI, PRZYCHODNI !!! Pacjent wymaga wielu odniesień ważnych także nazewnictwa. Pacjent jednak czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego WCM , drzwi pokój 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki pkt. widzenia jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....

  Nick:
  Treść:
  2016-12-02 21:53:23 [46.134.32.*] id:1492203  
  liberty: Napisał postów [2646], status [Szycha] Reputacja
  Megatroll z Matejka sprawdźcie czy coś was łączy?....

  Nick:
  Treść:
  2016-12-02 16:51:12 [83.10.136.*] id:1492144  
  Włatca Móch: Napisał postów [1666], status [Szycha] Reputacja
  Te młode panie się chyba przebadały... :) Wystawiają certyfikat ? :) Trzeba mi co nieco zbadać :D

  Nick:
  Treść:
  2016-12-01 22:31:05 [89.74.180.*] id:1492083  
  KrQ: Napisał postów [47], status [rozkręca się] Reputacja
  Tartak ;)

  Nick:
  Treść: