• Dodano: 2016-11-28 / 11:01
    • Komentarzy: 4

Odra Opole wygrywa w Warszawie

(Fot. Archiwum)

Odra Opole wygrała w Warszawie z miejscową Polonią 4:3 i umocniła się na 3 miejscu w 2 lidze.

Dwa odmienne cele miały zespoły Odry i Polonii przystępując do meczy w Warszawie. Odra chcą powiększyć przewagę nad czwartą Puszczą Niepołomice i nie stracić dystansu do Rakowa i Radomiaka, natomiast Polonia chcąc uciec ze strefy spadkowej liczyła na 3 punkty. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, lecz pomimo dobrego dośrodkowania piłkę pewnie złapał Tobiasz Weinzette. Lecz w 14 minucie to Odra objęła prowadzenie, rzut wolny wykonywał Waldemar Gancarczyk, którego dośrodkowanie było na tyle zaskakujące, że bramkarz Polonii przepuścił piłkę pomiędzy nogami. Równie fatalną interwencją popisał się w 40 minucie, faulując przed polem karnym Przemysława Brychlika i otrzymując przy tym czerwoną kartkę musiał opuścić boisko. Tomasz Wepa chcąc sprawdzić jeszcze nie rozgrzanego bramkarza uderzył zza pola karnego, ten odbił strzał, lecz nie miał szans już przy dobitce Brychlika. Gdy wszyscy byli pewni, że utrzyma się wynik 0:2 do przerwy, piękne prostopadłe podanie wykończył Kluska i na przerwę zawodnicy schodzili przy rezultacie 1:2

Od mocnego uderzenia rozpoczęła drugą połowę Polonia, w 50 minucie po dośrodkowaniu Kluski, głową uderzył Krystian Pieczara dając wyrównanie 2:2 grającej w dziesiątkę Polonii. Gospodarze śmielej zaatakowali, na szczęście dla Opolan nie przyniosło to efektu, dając przy tym okazję do kontrataków. Jeden z nich w 69 minucie wykonał Marek Gancarczyk, pokonując strzałem z Ostrego konta Leszczyńskiego. Kolejna bramka padła dla Odry w 77 minucie kiedy Szymon Przystalski strzałem głową po odegraniu Niemczyka, dał prowadzenia 2:4. Natomiast w 84 minucie, strzałem zza pola karnego, zaskoczył naszego golkipera Michał Zapaśnik ustalając przy tym wynik spotkania na 3:4

Dzięki temu zwycięstwu Odra Opole oddaliła się zespołowi z Niepołomic na 8 punktów, a do lidera z Rakowa traci 2. Teraz okres zimowy i następny mecz Nasza drużyna rozegra w marcu

2016-11-28 21:24:49 [188.146.59.*] id:1491426
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Wojciechowski ich porzucił i tułają się po II lidze. Gratulacje dla Odry.

2016-11-28 18:57:44 [89.72.244.*] id:1491346
    emsi: Napisał postów [1831], status [Szycha] Reputacja
    Na pierwszą ligę będę chodził tak sobie powiedziałem i mam nadzieje ze tak się stanie.