• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 9505
    • Dodano: 2016-11-17 / 10:05
    • Komentarzy: 60

    Nad Młynówką stanął symbol polsko-węgierskiej przyjaźni

    Nad Młynówką stanął symbol polsko-węgierskiej przyjaźni
    Nad Młynówką stanął symbol polsko-węgierskiej przyjaźni

    (Fot. Dżacheć)

    Dębowy obelisk zamontowano z okazji 60-lecia rewolucji węgierskiej oraz roku przyjaźni polsko-węgierskiej.

    - Współpraca międzynarodowa miast partnerskich Opola i Székesfehérvár ma dla nas wymiar symboliczny. W Székesfehérvár doświadczyliśmy pięknego gestu. Uhonorowano tam bowiem pamięć o wydarzeniach historii Polski i ustawiono krzyż katyński. Chcemy odpowiedzieć tym samym i stworzyć miejsce, które upamiętni ich historię – mówił pod koniec września Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Obelisk stanął na skwerze między kanałem Młynówka i Komendą Miejską Policji.

    Na górnej części pomnika znajduje się kwiat tulipana –w kulturze węgierskiej symbolizujący bohaterstwo. Poniżej widnieje krzyż oznaczający walkę. Székesfehérvár - miasto partnerskie Opola - jest miejscem, gdzie zostali koronowani wszyscy królowie węgierscy, dlatego umieszczono na nim jabłko królewskie. Poniżej widoczna jest data „1956”, upamiętniająca rewolucję.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Nad Młynówką stanął symbol polsko-węgierskiej przyjaźni

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-11-17 14:26:45 [5.184.210.*] id:1488772  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Pod tym drewnianym krasnalem beda miesiecznice smolenskie i spotkania katolickiego moherowego ciemnogrodu i calej pisdowskiej rasy !!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-11-22 23:36:46 [89.76.166.*] id:1490197  
    lili1955: Napisała postów [151], status [wyjadacz] Reputacja
    ciekawe czy yaro z drabinką tyyz bedzie :)
    2016-11-17 18:00:32 [83.30.77.*] id:1488818  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    krzyż w Székesfehérvár jest z drzewa sosnowego a u nas słupek "na bogato"z dębu

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-11-17 18:54:41 [79.191.234.*] id:1488819  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Wolałbym brzozę. Nawet dwie - jedną od Lecha, a drugą tą, która na Jarka czeka :)
    2016-11-17 20:59:05 [84.44.187.*] id:1488833  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    masz rację,tym bardziej że żadna nie byłaby to strata gdy Lechu zaprosi brata
    2016-11-18 12:43:58 [95.48.199.*] id:1488927  
    art1001art: Napisał postów [914], status [stały bywalec] Reputacja
    Stefan,.... popieram... trafnie ująłeś, paulus6 - ja tam nie będę płakał jak Lechu zaprosi Jarka na piwo :D
    2016-11-17 20:56:27 [94.254.151.*] id:1488832  
    Alohaa: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    Ludu Opolski... Przestańcie wszystko i wszystkich co chwilę krytykować... Pod praktycznie każdym artykułem jest hejt jako to źle, jak to drogo, jak ch**owo i w ogóle...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2016-11-17 21:16:45 [83.30.77.*] id:1488834  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    pierwszy wpis i od razu ch...wy ;-) zmień nick i spróbuj od nowa ;-)
    2016-11-17 21:18:24 [178.43.157.*] id:1488835  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    Na A- loha:))
    2016-11-17 21:23:01 [84.195.254.*] id:1488836  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    E tam a moze Aahola ? :P
    2016-11-17 21:32:16 [94.254.151.*] id:1488837  
    Alohaa: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    Śmieszki Opolsko-Cebulskie:) Pozdrawiam serdecznie:*
    2016-11-17 21:53:54 [84.195.254.*] id:1488838  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    A mielismy tu jednego tez co pozdrawial serdecznie,teraz robi sos do pizzy ;P)))))))
    2016-11-17 22:03:29 [94.254.151.*] id:1488839  
    Alohaa: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    Miejmy nadzieję że nadal dobrze mu idzie:)
    2016-11-17 22:05:56 [84.195.254.*] id:1488840  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Sam wiesz :D
    2016-11-17 22:12:30 [94.254.151.*] id:1488842  
    Alohaa: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    A tak wracając do tematu.. Boli mnie że praktycznie wszyscy żyjemy w jednym mieście, w jednej opolskiej społeczności, a każdy każdemu wilkiem. Krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka! Ludzie coś zrobią dobrego: HEJT Zrobią coś złego: HEJT Zrobią coś obojętnego: HEJT To po co robić cokolwiek dla miasta, dla ludzi jak i tak będzie z***any, zrugany i skrytykowany? Najlepiej zamknąć się na cztery spusty w domciu i narzekać jak jest wszędzie drogo i źle i po co to wszystko w ogóle.
    [1]
    2016-11-18 09:50:23 [83.5.93.*] id:1488894  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    postawienie wystruganego kija , do tego zapewne drogiego ( bo ktoś jak zwykle musiał na tym zarobic) , zrobienie plaży o wymiarach kuwety nad wodą, gdzie nie można się kąpać, albo powieszanie jakiś sztucznych budek z ptaszkami za pieniądze podatników wywołuje złośc tego podatnika i nie ma się co dziwić ... w mieście gdzie brak parkingów , dziury w drogach, krzywe chodniki i wiele, wiele potrzebniejszych spraw do załatwienia...
    2016-11-17 09:56:43 [178.37.10.*] id:1488684  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    piękny... ile kosztował?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [16]
    2016-11-17 09:57:34 [178.37.10.*] id:1488685  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    i ciekawe kiedy go podperdolą
    2016-11-17 10:03:06 [79.191.226.*] id:1488687  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    pierwszy mecz albo party "u Papy" ;)
    2016-11-17 10:26:53 [155.133.85.*] id:1488689  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Papa nie hula
    2016-11-17 10:37:55 [79.191.226.*] id:1488690  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    no tak ;) a co tam teraz jest ? bo jakąś knajpę włoską planowali ...
    2016-11-17 10:41:58 [155.133.85.*] id:1488691  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Nic. Od kwietnia na sprzedaż
    2016-11-17 10:48:13 [89.76.166.*] id:1488692  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    będzie disco znowu a w bullu też jakieś balety spiż czy coś podobnego...i zaczną się mordobicia w rynku;)
    2016-11-17 10:49:42 [155.133.85.*] id:1488693  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Ta Spiż.
    2016-11-17 10:50:49 [79.191.226.*] id:1488694  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    bliskośc urzędów i kościołów wskazuje na to, że jest to idealne miejsce na burdel ;)
    2016-11-17 10:54:11 [155.133.85.*] id:1488695  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Z naciskiem na kościoły
    2016-11-17 11:00:26 [79.191.226.*] id:1488696  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    no, ewentualnie dobra restauracja, z naciskiem na DOBRA...
    2016-11-17 11:20:54 [89.76.166.*] id:1488698  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    wzorują się na wrocku więc same impry i knajpy...tak będzie;)
    2016-11-17 11:30:01 [79.191.226.*] id:1488699  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    a widzieliście teledysk Rutka ? :D prawie bym sie kawą udusiła :D :D youtube*com/watch?v=8cnm04tWe84
    2016-11-17 11:47:02 [89.76.166.*] id:1488704  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Widziałem takie w IKEA:D
    2016-11-17 12:23:10 [87.99.98.*] id:1488719  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ojap...
    2016-11-17 14:36:49 [79.191.226.*] id:1488773  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    a jakas dłuższa recenzja RAII? :D czy obawiasz się najazdu panów w kominiarkach ? :D:D
    2016-11-17 20:36:23 [87.99.98.*] id:1488830  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ożesz jap...;D
    2016-11-17 20:24:30 [176.111.138.*] id:1488827  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    A NA UJ MIE TO POCZEBNE ?
    [-4]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-11-17 20:28:47 [176.111.138.*] id:1488828  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    trzeba było słownik ortograficzny Suahili wybudować
    2016-11-17 20:29:09 [176.111.138.*] id:1488829  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    to arka czorni by w dupe całowali
    2016-11-17 20:18:29 [89.72.245.*] id:1488826  
    opol71: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja
    Dąb wytrzymały ale zależy jaki impregnat użyli .

    Nick:
    Treść:
    2016-11-17 13:33:50 [89.64.9.*] id:1488762  
    [moderacja]: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-11-17 13:34:27 [83.7.112.*] id:1488763  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    szybko zgnije
    2016-11-17 19:03:55 [81.219.6.*] id:1488821  
    [moderacja]: Napisał postów [1018], status [stały bywalec] Reputacja
    [moderacja]
    2016-11-17 19:50:23 [155.133.85.*] id:1488823  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Lubisz to , co? 😁
    2016-11-17 17:48:11 [217.99.135.*] id:1488816  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    A ja się zastanawiałem które plemię postawiło ten totem :D

    Nick:
    Treść:
    2016-11-17 15:45:30 [37.248.105.*] id:1488782  
    Lampolinka: Napisała postów [111], status [wyjadacz] Reputacja
    Ha ha postawili totem-to chyba przyjaźń z indianami!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-11-17 16:21:31 [79.191.226.*] id:1488791  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    wielki wódz Kacza Łapa przyjaznić się z wodzem Wysoki Płot ... obalić droga ognista woda razem ;)
    2016-11-17 16:35:52 [83.7.112.*] id:1488792  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    i fajka pokoju ... :D
    2016-11-17 14:48:49 [217.173.202.*] id:1488775  
    Jakub79: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    Super. Choć lepszy byłby pomnik Orbana- przewodnika naszego rządu.

    Nick:
    Treść:
    2016-11-17 13:26:11 [83.7.112.*] id:1488751  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    stoi, stoi ...... jak drut ;D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-11-17 13:37:22 [89.76.166.*] id:1488766  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    mgiełka....o czym ty myślisz!?...a feee;)
    2016-11-17 13:38:29 [83.7.112.*] id:1488768  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    pytanie - co Ty skojarzyłeś ..? ;P
    2016-11-17 11:31:21 [89.74.188.*] id:1488700  
    MegaTroll: Napisał postów [1442], status [rozpisany/na] Reputacja
    To że obelisk kosztował podobno 470 000 zł to pikuś. Najważniejsze że nasz przyjaciel Orban jest najlepszym kumplem Putina. W razie zagrożenia możemy liczyć na pomoc bratniego narodu Węgierskiego, który przyjdzie nam z pomocą z dostawami Gulaszu. Oby niezbyt ostrego bo dostaniemy sraczki smoleńskiej.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2016-11-17 11:39:56 [79.191.226.*] id:1488701  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    pół bańki? a maja jeszcze coś do wystrugania ? to im w promocji za 200 tys ze cztery takie wystrugam
    2016-11-17 11:41:57 [79.191.226.*] id:1488703  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    z massaranduby...
    2016-11-17 12:25:28 [87.99.98.*] id:1488720  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    jeśli to tyle kosztowało, to mamy obeliskgate;)
    2016-11-17 12:47:09 [155.133.85.*] id:1488734  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Nie kosztowało tyle. trol chrzani jak zwykle
    2016-11-17 12:48:55 [87.99.98.*] id:1488736  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    47k - w to uwierzyłbym, choć nie zrozumiał;)
    2016-11-17 12:45:33 [83.5.69.*] id:1488733  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Arek fontannę im zrób.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-11-17 12:47:41 [84.195.254.*] id:1488735  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Polak Wegier dwa bratanki i do bojki i do szklanki ;P))))) a pozniej zaprosza do tej fontanny siostre brygide i bedzie po brzesku :D z syropkiem :D
    2016-11-17 11:40:17 [91.212.223.*] id:1488702  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Ciekawe kiedy pomalują go szprejem i czy jest już tam Pokestop do zdobycia? Sprawdzaliście już, może jakiś legendarny węgierski pokemon tam siedzi?

    Nick:
    Treść:
    2016-11-17 11:01:19 [185.127.20.*] id:1488697  
    styka: Napisał postów [170], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Całkiem fajny pewnie szwagier Wiśniewskiego jest stolarzem to pochwalić się ile za takiego "kija" da się zarobić jak miasto płaci? Morze też stolarnię otworzę....:)

    Nick:
    Treść:
    2016-11-17 10:04:52 [178.43.157.*] id:1488688  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    "Wyparuje" na rozpałkę do pieca, ponoć pod latarnią najciemniej:)

    Nick:
    Treść: