• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 10393
    • Dodano: 2016-11-09 / 16:03
    • Komentarzy: 26

    Koniec procesu ws. ubezpieczania Elektrowni Opole. Są prawomocne wyroki.

    Koniec procesu ws. ubezpieczania Elektrowni Opole. Są prawomocne wyroki.

    Jerzy Szteliga (pierwszy z lewej) został prawomocnie uniewinniony.(Fot. archiwum)

    Opolski baron SLD Jerzy Szteliga został prawomocnie uniewinniony, a pozostałym oskarżonym sąd utrzymał w mocy wyroki poprzedniej instancji. Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu kończy batalię sądową, trwającą ponad 8 lat.

    Jedna z najgłośniejszych i najdłużej trwających w opolskim sądzie spraw toczyła się od marca 2009 roku. Sprawa dotyczyła nieprawidłowości oraz korupcji, do jakich miało dojść przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole w latach 2002-2004. Wyroki zapadły w grudniu 2014 roku, jednak strony złożyły apelacje.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. były baron opolskiego SLD Jerzy Szteliga, była posłanka tej partii Aleksandra Jakubowska, była szefowa opolskiego PZU Stanisława Ch., a także były prezes Elektrowni Opole Henryk Sz. Początkowo na ławie oskarżonych zasiadło ponad 20 osób, jednak część z nich przyznała się do winy, dlatego ich sprawy wyłączono do osobnych postępowań.

    Dziś sąd apelacyjny we Wrocławiu prawomocnie uniewinnił Jerzego Szteligę od zarzutu przyjęcia łapówki, a pozostałym oskarżonym podtrzymał w mocy wyroki pierwszej instancji, dokonując jedynie niewielkich korekt w kwotach, jakie niektórzy oskarżeni musieli zwrócić.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-11-10 08:55:34 [83.12.202.*] id:1487454  
    fuksik: Napisał postów [999], status [stały bywalec] Reputacja
    Kim jest ta cała Elektrownia o której tak trąbią?

    Nick:
    Treść:
    2016-11-09 23:58:16 [83.29.72.*] id:1487446  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    skazani ale zarobieni :-) a cała reszta społeczeństwa to wydojeni :-))) bo na wyborach polacy wymieniają złodzieja na złodzieja :-)))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-11-10 01:37:24 [46.134.85.*] id:1487447  
    KubaXY: Napisał postów [3400], status [Szycha] Reputacja
    Zgadza sie.. sam uwazam podobnie.. raczka myje raczke
    2016-11-09 16:12:54 [83.22.3.*] id:1487367  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    hmmm czas tych szych marnie sie zakonczył. A przy okazji w 2007 spotkałem P. Pogana na Malince to wyglądał jak facet z lumpeksu ;(((

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-11-09 22:27:22 [87.206.26.*] id:1487437  
    Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
    Pogan winny.
    2016-11-09 22:29:33 [79.191.234.*] id:1487438  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    kto tam wie co sie stało ;(
    2016-11-09 22:12:17 [178.43.161.*] id:1487433  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    Baron to baron, pewnie w białych rękawiczkach chodził i ma teraz czyste rączki.

    Nick:
    Treść:
    2016-11-09 20:12:22 [83.5.12.*] id:1487406  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    Jak sie dzis bawimy budaprem czy denaturacik

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-11-09 20:55:21 [155.133.85.*] id:1487409  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    A co to jest " budapren"?
    2016-11-09 21:25:45 [82.145.221.*] id:1487423  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    on tak się naćpał, że sam nie wie co to jest
    2016-11-09 20:07:57 [188.123.205.*] id:1487400  
    ombre: Napisał postów [21165], status [VIP] Reputacja
    Płonie komenda powiatowa policji w Nysie!Ciekawe co tam mieli do ukrycia?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-11-09 21:09:56 [178.43.161.*] id:1487414  
    SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
    A tu zero informacji.
    2016-11-09 20:08:56 [90.156.124.*] id:1487403  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Co z lwica lewicy, bo już nie pamiętam jaki miała wyrok w pierwszej instancji.....

    Nick:
    Treść:
    2016-11-09 20:08:12 [89.72.245.*] id:1487401  
    opol71: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja
    220v czy 230v mocy.

    Nick:
    Treść:
    2016-11-09 18:29:39 [83.29.235.*] id:1487386  
    sarmata: Napisał postów [373], status [pismak] Reputacja
    Na Twojego posta ujadający kundlu p. Protasiewicz by napisał... cyt. " nawąchałeś się kleju, a później zabawiałeś się z owcą i jak mówią w Twojej miejscowości, z tego związku masz potomstwo".

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-11-09 19:58:23 [90.156.124.*] id:1487395  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Do kogo to........?
    2016-11-09 20:01:28 [87.99.98.*] id:1487398  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    do `ujadającego kundla`;)
    2016-11-09 20:06:12 [90.156.124.*] id:1487399  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    nooo i sie dowiedziałam...:(
    2016-11-09 17:08:23 [89.64.37.*] id:1487370  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    za 10 lat zapadna wyroki na działaczach NSDAPiS

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2016-11-09 17:10:12 [83.30.208.*] id:1487371  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Myślę, że wcześniej... ...i to będzie "druga Norymberga". P.S. Cieszy mnie, jak akronim "NSDAPiS" coraz bardziej rozpowszechnia się w "Internetach" :)
    2016-11-09 17:49:59 [83.26.252.*] id:1487377  
    rafi0112: Napisał postów [307], status [maniak] Reputacja
    NSDAPiS a mozna o ozwiniecie tego...
    2016-11-09 17:50:36 [188.146.25.*] id:1487378  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Chyba ktoś dosypuje ci coś do jedzenia,bo okresowo masz ataki szału na forum!
    [1]
    2016-11-09 17:52:39 [83.26.252.*] id:1487380  
    rafi0112: Napisał postów [307], status [maniak] Reputacja
    rozwiniecie
    2016-11-09 19:40:33 [89.74.195.*] id:1487390  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    szczekajcie pieski,szczekajcie-taka wasza psia dola :)))
    2016-11-09 19:46:04 [89.74.195.*] id:1487393  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    do antypisa i stefana były te słowa otuchy oczywiście
    2016-11-09 18:04:49 [178.252.22.*] id:1487383  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    od tego czasu śnieg stopił się co najmniej siedem razy, ani mnie to parzy ani ziębi

    Nick:
    Treść: