• Wyświetleń: 2123
    • Dodano: 2016-10-10 / 10:48

Futsaliści z Komprachcic nadal bez wygranej

Szczęście nie dopisuje pierwszoligowym futsalistom Berlandu Komprachcice, którzy, głodni zwycięstwa, znów musieli przełknąć gorycz porażki. W 3. kolejce spotkań GKS uległ LEX Kancelarii Słomniki 2:6.

O wyniku spotkania zadecydowała pierwsza połowa spotkania. Nie minęła minuta a przyjezdni świętowali zdobycie pierwszej bramki, autorstwa Adama Przeniosły. To obudziło komprachciczan, którzy raz po raz atakowali świątynię Kancelarii. – swoich szans szukali Rafał Gawin, Markus Przywara czy Mateusz Mika, ale bezskutecznie. Gracze GKS-u byli dotychczas stroną dominującą, ale w końcowych minutach tej odsłony spotkania rywale podcięli im skrzydła, strzelając trzy gole. Po podaniu z głębi boiska golkipera Berlandu pokonał Robert Ślęczka, następnie po raz drugi do siatki gospodarzy piłkę wpakował Przeniosło, a tuż przed zejściem do szatni pojedynek sam na sam z Sergheiem Burdują zwyciężył Ślęczka.

Na drugą połowę drużyna Dariusza Lubczyńskiego wyszła wyraźnie odmieniona. Miejscowi znów przejęli inicjatywę, a 28. minucie dopięli swego i odnotowali trafienie. Strzał z prawej strony Alexandra Grigorescu obronił Jan Zachariasz, jednak odbił piłkę wprost pod nogi Patryka Kiliana, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce gości. Gospodarze starali się iść za ciosem, ale w ferworze walki dostarczyli sytuacji też ekipie Słomnik, którą zatrzymał Burduja. Za zbyt dużą liczbą przewinień sędziowie podyktowali trzy przedłużone rzuty karne dla rywali, które doskonale obronił bramkarz GKS-u. W 37. minucie drugą bramkę zdobył Kilan, który po chwili znalazł się w doskonałej sytuacji, by dopisać do konta Berlandu kolejne trafienie, ale tym razem jego zapędy powstrzymał Zachariasz. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się, z połowy boiska do bramki futbolówkę posłał Przeniosło, a na niespełna 90 sekund przed końcową syreną mocnym celnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Ślęczka.

Po trzech meczach futsaliści z Komprachcic zajmują 10. lokatę z jednym punktem.

2016-10-10 17:12:06 [89.74.189.*] id:1481993
    Co się dzieje? W zeszłym sezonie prawie awans do ekstraklasy, a w tym sezonie póki co walka o utrzymanie w pierwszej lidze :(