• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2179
  • Dodano: 2016-10-08 / 20:27
  • Komentarzy: 0

  Kampania "Hospicjum to też życie" zainaugurowana... koncertowo

  (Fot. Majlan)

  Koncertem charytatywnym Opole Youth Choir Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" zainaugurowało opolską edycję XIII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Hospicjum to też życie". Występ młodych chórzystów odbył się w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.


  - Każdego roku – oprócz szerzenia wiedzy na temat opieki paliatywnej – przyświeca nam dodatkowy cel. Tym razem skupimy się na rodzinach osób chorych nowotworowo – wyjaśnia Izabela Zeman z opolskiej „Betanii”.

  - W dniach 14-18 listopada odbędą się bezpłatne konsultacje psychologiczne ze specjalistą pracującym na co dzień w naszym hospicjum. Z kolei na 23 listopada przewidzieliśmy szkolenie z zakresu domowej rehabilitacji pacjenta chorego nowotworowo. Powiemy o tym, jak - nie mając wystarczających środków na zatrudnienie fizjoterapeuty - „uruchamiać” pacjenta, jak z nim ćwiczyć, by w miarę możliwości jak najbardziej samodzielnie mógł korzystać z życia – dodaje Zeman.

  Kampania „Hospicjum to też życie” potrwa do końca roku a jej szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie internetowej „Betanii”.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".