• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 1871
  • Dodano: 2016-10-08 / 20:27
  • Komentarzy: 0

  Kampania "Hospicjum to też życie" zainaugurowana... koncertowo

  Kampania "Hospicjum to też życie" zainaugurowana... koncertowo
   <i>(Fot. Majlan)</i>

  (Fot. Majlan)

  Koncertem charytatywnym Opole Youth Choir Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" zainaugurowało opolską edycję XIII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Hospicjum to też życie". Występ młodych chórzystów odbył się w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.


  - Każdego roku – oprócz szerzenia wiedzy na temat opieki paliatywnej – przyświeca nam dodatkowy cel. Tym razem skupimy się na rodzinach osób chorych nowotworowo – wyjaśnia Izabela Zeman z opolskiej „Betanii”.

  - W dniach 14-18 listopada odbędą się bezpłatne konsultacje psychologiczne ze specjalistą pracującym na co dzień w naszym hospicjum. Z kolei na 23 listopada przewidzieliśmy szkolenie z zakresu domowej rehabilitacji pacjenta chorego nowotworowo. Powiemy o tym, jak - nie mając wystarczających środków na zatrudnienie fizjoterapeuty - „uruchamiać” pacjenta, jak z nim ćwiczyć, by w miarę możliwości jak najbardziej samodzielnie mógł korzystać z życia – dodaje Zeman.

  Kampania „Hospicjum to też życie” potrwa do końca roku a jej szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie internetowej „Betanii”.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".