• Dodano: 2016-09-28 / 10:44
    • Komentarzy: 2

Orlik rozwinął skrzydła na sosnowieckim lodowisku

(Fot. Archiwum)

Hokeiści PGE Orlika Opole gładko pokonali w meczu wyjazdowym SMS Sosnowiec 10:0. Podopieczni Jasona Morgana byli faworytem tego pojedynku i zrealizowali plan w stu procentach, choć warto pamiętać w szeregach rywali występują zawodnicy w wieku 17 - 19 lat.

Opolscy hokeiści od początku pojedynku dominowali na lodzie, w 5. minucie wynik otworzył Alex Szczechura, tym samym otwierając strzelecki festiwal w Sosnowcu. Do bramki gospodarzy trafiali Jared Brown, Michael Cichy, dwukrotnie Jon Booras i Petr Ceslik i po pierwszej tercji Orlik prowadził 6:0, jednak nasz zespół nie zwolnił tempa także w kolejnej odsłonie.

Na listę strzelców wpisali się znów Cichy i Brown oraz Kacper Guzik i Brad Smith i po 18 minutach przewaga ekipy z Opola wynosiła aż 10 bramek. W trzeciej tercji w szeregi naszego zespołu wkradło się jednak rozluźnienie, o sobie dali znać także gracze z Sosnowca i rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

PGE Orlik Opole jest wiceliderem Polskiej Hokej Ligi i ma w dorobku 13 punktów. Następny mecz opolanie rozegrają 30 września na Toropolu z Comarch Cracovią Kraków. Początek o 18.30.