• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 15268
    • Dodano: 2016-09-09 / 10:00
    • Komentarzy: 49

    Zabytkowa łódź odnaleziona, a później skradziona

    Zabytkowa łódź odnaleziona, a później skradziona

    (Fot. OSP Staniszcze Małe)

    Zabytkowa łódź odnaleziona, a później skradziona

    (Fot. archiwum)

    Dwa lata temu informowaliśmy o unikatowym znalezisku - z Małej Panwi wędkarze wyciągnęli dłubankę, która liczyła sobie przynajmniej 200 lat. Dłubanka czekała w wodzie, aż gmina uzbiera fundusze potrzebne do jej renowacji. Kilka dni temu okazało się, że ktoś ukradł ukrytą w wodzie łódź.

    W 2014 roku wędkarze odkryli w Małej Panwi starą łódź. Okazało się, że dłubanka może mieć kilkaset lat. Łódkę wyciągnięto z wody i przez pewien czas polewano ją wodą, okrywając wilgotną plandeką. Opiekował się nią jeden z mieszkańców miejscowości Staniszcze Małe. Potem odkrywcy chcieli przekazać znalezisko gminie Kolonowskie, jednak nie udało się znaleźć pieniędzy na renowację łodzi.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    - Dlatego zdecydowano, że łódka wróci do wody i tam zostanie przywiązana pasami do momentu aż uzbieramy środki - mówi Konrad Wacławczyk, zastępca burmistrza gminy Kolonowskie.

    Kilka dni temu jeden z mieszkańców zauważył, że łodzi nie ma w miejscu, gdzie kiedyś ją ukryto pod wodą. Strażacy przeszukali rzekę, ale łodzi nie znaleźli. W miejscu, gdzie ją zabezpieczono dwa lata temu znaleźli tylko przecięte pasy, którymi łódź była przywiązana.

    Po informacjach o kradzieży do władz gminy zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że jest w posiadaniu łodzi i chce ją zwrócić. Sprawę bada też policja.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Zabytkowa łódź odnaleziona, a później skradziona

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-09-09 11:08:48 [31.175.255.*] id:1475123  
    MILIK: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
    Strażacy? Z jakiej paki strażacy szukali kawałka drewna?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-09-09 17:17:53 [89.74.189.*] id:1475191  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Chory kraj, a niepełnosprawnych pałuje psiarnia, szkoda klawiatury już w tym temacie.
    2016-09-10 17:32:49 [31.175.235.*] id:1475314  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    widać chwilowo nie mieli nic lepszego do roboty
    2016-09-09 22:22:11 [5.172.255.*] id:1475254  
    elamenbab: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Była mnie potrzebna. Już zapakowałem prowiant w tym wodę ognistą oraz 4 worki cebuli. Po drobnej modernizacji wygląda zacnie. Teraz szykuję się na odpowiedni układ gwiazd i fazę księżyca po czym spierdzielam gdzie pieprz rośnie.

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 11:24:51 [89.74.195.*] id:1475129  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    kradzieży dokonali jacyś wędkarze. im łódki są potrzebne bardzo.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-09-09 21:27:07 [31.175.235.*] id:1475249  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    ale całe a nie do remontu kapitalnego
    2016-09-09 10:09:17 [89.79.80.*] id:1475109  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Hitler nią złoto wywoził...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [17]
    2016-09-09 10:14:01 [178.37.20.*] id:1475110  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    We all live in a yellow submarine Yellow submarine, yellow submarine We all live in a yellow submarine Yellow submarine, yellow submarine
    2016-09-09 10:17:40 [176.111.138.*] id:1475111  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    kuźwa radziecka putinufka
    2016-09-09 10:24:13 [176.111.138.*] id:1475112  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    siostra brygida w takiej pranie robi
    2016-09-09 10:32:30 [87.149.144.*] id:1475113  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    belgijka na takiej do Belgi popłynęła...
    2016-09-09 10:44:16 [84.169.118.*] id:1475114  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    A, Tobie grubasku żal, bo Twoja noga nawet tam nie wejdzie:D
    2016-09-09 11:02:28 [84.195.254.*] id:1475119  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Hej Tikunia nie warto dyskutowac z niedobitkiem hitlera :D
    [-2]
    2016-09-09 11:04:22 [84.169.118.*] id:1475120  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Hejo Boerinka:* Gruby pewnie ma michę pustą i kąśliwy:D
    2016-09-09 11:07:16 [84.195.254.*] id:1475121  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    hahahah Tikunia dog niemiecki nie dostal na czas zarcia,zap..dala w fabryce i czeka na przerwe 10 minutowa! :D:D:D a ze goraca to mu na dekiel wali :P))))))
    2016-09-09 11:10:36 [84.169.118.*] id:1475126  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Hahahah... toś mnie Boerinka rozbawiła:D
    2016-09-09 11:16:45 [84.195.254.*] id:1475127  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Malo tego Tikunia bo to niedobitek Hitlera, jego przodkowie uciekli Hitlerowi przez ruszta i mnoza sie na potege :D ale on jeszcze nie zdazyl nic zasiac :D bo zadna suka go nie dopuszcza :D
    [-2]
    2016-09-09 11:20:05 [84.169.118.*] id:1475128  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Haaaaaaaaaaaaaa....... boki zrywam ze śmiechu. Uciekam na słoneczko, a jemu michę trzeba dać i będzie cicho:D
    2016-09-09 11:54:14 [89.79.80.*] id:1475143  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Tą luksusową łódką agę zabiorę na rejs dookoła świata;)
    2016-09-09 11:54:54 [89.79.80.*] id:1475144  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    żeby się nie nudziła mimo że ze mną nie sposób to atrakcją będzie wylewanie wiaderkiem wody z łodzi;')
    2016-09-09 11:58:02 [178.37.20.*] id:1475147  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    bo nie wiecie ale Demcio to je Aleksander Doba :)
    2016-09-09 12:02:37 [217.173.192.*] id:1475149  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Hehe :) No to już teraz wiemy :P Demcio, więc jeśli mogę Ci coś doradzić to jednak mógłbyś zgolić tą brodę :P
    2016-09-09 12:20:37 [89.79.80.*] id:1475150  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    no no bez jajec mi tu bo nie pozwolę robić super zdjęć na dziobie w moim jachcie;)
    2016-09-09 21:26:38 [31.175.235.*] id:1475248  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    to teraz złota trzeba poszukać
    2016-09-09 12:22:54 [176.111.138.*] id:1475151  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    kuźwa ktojś łudke zahabanił, ale jaja

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2016-09-09 16:05:32 [176.111.138.*] id:1475172  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    kaczki zjedli łutka
    2016-09-09 18:04:57 [84.169.118.*] id:1475203  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Stacho zasunął łajbę:D
    2016-09-09 18:47:43 [176.111.138.*] id:1475211  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    ciacia imigrantów szmuglował odełczunią
    2016-09-09 19:02:49 [178.36.236.*] id:1475214  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Halbeczko byłeś dziś w Łopolu??
    2016-09-09 20:31:49 [176.111.138.*] id:1475229  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    byłam ;)
    2016-09-09 20:33:21 [176.111.138.*] id:1475230  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    zaro jada jeszcze roz ;) po narkotyki ;)
    2016-09-09 20:52:14 [178.36.236.*] id:1475232  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    A nosisz brodę? ;)
    2016-09-09 20:53:42 [93.179.192.*] id:1475233  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    tera modna broda na jajkach;)
    2016-09-09 20:55:04 [178.36.236.*] id:1475234  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Cichaj Demo, bo próbujem ustalić czy my siem dziś widzieli ;)
    2016-09-09 21:06:45 [178.36.236.*] id:1475235  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Siostrzyczka wymownie milczy... ;) ale zielona charakterystyczna "corsunia" na Oklahomach z wariatem za kierownicą... Pasuje jak ulał nii?? ;)
    2016-09-09 21:09:19 [178.36.236.*] id:1475236  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    No to co Demo... jesteś "modny" czy żeś na bakier z modą? ;P
    2016-09-09 20:29:05 [83.10.55.*] id:1475228  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Dlaczego Polak łyka pół tabletki wiagry?? Bo wszystko co stoi dłużej niż 5 minut jest kradziony

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 17:16:22 [89.74.189.*] id:1475190  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Pewnie już dostał 10k euro, a łódka jest w niemieckim muzeum obleganym eksponatem. Durne Polaki hahahahaha :))))))))))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-09-09 18:22:53 [83.22.116.*] id:1475208  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a czytałeś artykuł ?????????????????????
    2016-09-09 18:29:26 [89.74.195.*] id:1475210  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    durny jotpe hahahaha
    2016-09-09 17:58:08 [178.37.27.*] id:1475199  
    hip-hop: Napisał postów [471], status [starszy pismak] Reputacja
    z tego co wiem renowacja 20 tysi ja wam taką wyskrobię za 15

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 16:22:41 [83.22.116.*] id:1475175  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    była łódka i jej nima, bo ją ktoś zabezpieczył, pewno sprzedać chciał, nie dało się to obiecał, że zwróci ...... :D:D:D:D:D:D:D:D:X

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 12:45:53 [62.87.183.*] id:1475153  
    ełstachy: Napisał postów [1554], status [Szycha] Reputacja
    "...Dłubanka czekała w wodzie, aż gmina uzbiera fundusze potrzebne do jej renowacji. Kilka dni temu okazało się, że ktoś ukradł ukrytą w wodzie łódź..." wyciągnęli zrobili fot pomiary itd. wrzucili z powrotem do wody by pozbierać pieniądze... RĘCE OPADAJĄ

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-09-09 16:21:06 [83.22.116.*] id:1475173  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    kase zbierali ale im 500+ wypłacać kazali :D:D:D:D:D::DD
    2016-09-09 16:01:00 [31.175.235.*] id:1475170  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    to co nie mieli gdzie jej trzymać???

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 11:57:48 [89.64.2.*] id:1475146  
    andreek01: Napisał postów [309], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    A skąd człowiek ma wiedzieć że niby ukradł łódkę..durnota..leżała pod wodą znaczy niczyja! a może kartke przyczepili co? że to ich jest?znalazł i guzik kogo to obchodzi nikt nic nie ukradł było w miejscu ogólnodostepnym co za popaprany kraj..

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-09-09 12:24:10 [89.74.195.*] id:1475152  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    tak samo rower bez zamknięcia przy cmentarzu-właściciel pewnie umarł to co się ma sprzęt marnować
    2016-09-09 11:09:02 [83.26.13.*] id:1475124  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Pilnował,pilnował nikt się nie zgłaszał to sprzedał.

    Nick:
    Treść:
    2016-09-09 10:50:51 [176.111.138.*] id:1475116  
    SiostraHalba: Napisała postów [204], status [wyjadacz] Reputacja
    to je Brygitanic -wodnik szuworek ;)

    Nick:
    Treść: