• Dodano: 2016-08-28 / 10:51
    • Komentarzy: 2

MKS Kluczbork tym razem bez punktów

(Fot. Archiwum)

MKS Kluczbork uległ na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz 1:2 w 6. kolejce spotkań I ligi. To pierwsza porażka biało – niebieskich w tym sezonie, którzy dotychczas remisowali we wszystkich meczach.

Z kopyta pojedynek rozpoczęli przyjezdni, którzy wynik otworzyli już w 2. minucie meczu. Trafieniem popisał się Bartłomiej Dudzic, który strzałem po ziemi pokonał Grzegorza Wnuka. Piłkarze Sandecji częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie poskutkowało to kolejnymi bramkami. MKS powoli dochodził do głosu, dobrze z dystansu strzelił Michał Szewczyk, jednak czujny był Łukasz Radliński. W 34. minucie z 25 metrów doskonale uderzył Sebastian Deja, ale piłkę nad poprzeczkę sparował Radliński.

Podopieczni Mirosława Dymka wyrównali stan meczu w 52. minucie po strzale Szewczyka. MKS rozkręcił się i wydawało się, że kolejna bramka będzie tylko kwestią czasu – ta padła, ale jej autorem byli gracze z Nowego Sącza. Po dośrodkowaniu futbolówkę chciał wybić Szewczyk, piłka wpadła jednak na głowę Michała Pitera -Bućko, który skierował ją wprost do siatki gospodarzy. Od 73. minuty opolski pierwszoligowiec grał w przewadze, boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Bućko, ale mimo kilku dobrych sytuacji w polu karnym gości nie udało się biało – niebieskim zdobyć gola na remis.

MKS plasuje się na 13. pozycji w tabeli i ma na koncie 5 punktów. Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w Sosnowcu z Zagłębiem 10 września.

2016-08-28 11:24:35 [37.249.59.*] id:1472822
    Polpha: Napisał postów [9434], status [VIP] Reputacja