• Autor: Mery
    • Wyświetleń: 6855
    • Dodano: 2016-08-24 / 07:07
    • Komentarzy: 63

    Zakład Komunalny w Opolu apeluje o poprawną segregację śmieci

    Zakład Komunalny w Opolu apeluje o poprawną segregację śmieci

    Kontener z niepoprawnie segregowanymi odpadami oznaczony jest czerwonym trójkątem. (Fot. Dżacheć)

    Blisko 90% gospodarstw domowych w Opolu deklaruje segregację śmieci. Ale czy segregują odpady poprawnie? - W większości tak, mimo iż nie prowadzimy dokładnych danych statystycznych, to wiemy że jak ze wszystkim, mogłoby być lepiej - mówi Marek Leśko, kierownik działu segregacji odpadów Zakładu Komunalnego w Opolu, który funkcjonuje w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Opola systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

    - Cały czas staramy się prowadzić działania mające na celu zwiększenie świadomości segregacji odpadów wśród opolan, zwłaszcza wśród dzieci prowadzimy zajęcia, pogadanki czy projekty i konkursy, aby uczyć poprawnego segregowania śmieci - dodaje Leśko.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Niestety nie zawsze świadomość idzie w parze z poprawną segregacją odpadów w praktyce. Zwłaszcza na osiedlach mieszkaniowych, gdzie proces segregacji odpadów nie jest weryfikowany.

    - 100% spółdzielni mieszkaniowych w Opolu posiada wszystkie kontenery do segregacji odpadów, więc mają warunki do tego aby te odpady segregować, niestety nie zawsze jest tak, że mieszkańcy robią to poprawnie, wtedy przyklejamy czerwony trójkąt z napisem: "zła segregacja odpadów" - tłumaczy Marek Leśko.

    Zobacz takze KAS Podrobione ubrania, torebki i perfumy warte ponad 750 tys. zł. Akcja skarbówki na targowiskach

    Specjalne naklejki są sygnałem dla zarządcy, czy właściciela nieruchomości, że źle segreguje odpady. Takie odpady będą traktowane jako zmieszane odpady komunalne i zostaną odebrane w najbliższym terminie wywozu czarnego pojemnika.

    - Wtedy firma wywozowa odkleja naklejkę. Chyba, że mieszkańcy sami dosegregują odpady, wtedy zostaną one odebrane w kolejnym terminie odbioru odpadów, zgodnie z harmonogramem - podkreśla nasz rozmówca i dodaje: W Opolu zdarzają się pojemniki z naklejkami, co znaczy, że nie zawsze śmieci są segregowane zgodnie z zasadami, ale w większości przypadków opolanie chętnie segregują śmieci i robią to dobrze.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-08-24 10:52:52 [185.127.20.*] id:1471658  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    Pracuję przy wywozie śmieci (nie wstydzę się tego) i na wioskach pełna kultura. Jeżeli śmieci już są obok śmietników to fajnie w workach poukładane itd. Natomiast w mieście to "chlew" i nic więcej. Niestety ludzie są zdania że on płaci to już nie musi się o nic więcej starać. Przyjedzie "śmieciarz" taki jak ja i posprząta czy to w worku czy też z kubła wysypane na podłogę obok śmietnika. Ci którzy ciągle mają coś do "wieśniaków" mogli by się od nich kultury uczyć chociaż na podstawie segregowania śmieci właśnie :P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2016-08-24 11:07:38 [46.134.37.*] id:1471669  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Żadna praca nie hańbi ....pewnie już miałeś też okazję poczytać na forum, kto jest murzyn, a kto wykonuje czarną robotę......żenada.....co mnie obchodzi, kto gdzie pracuje i co robi, dzisiaj nie da się siedzieć w domu z założonymi ''ręcami'' ...
    2016-08-24 19:15:52 [89.64.5.*] id:1471813  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Widać kolega chyba w Remondisie działa??
    2016-08-25 00:02:12 [78.10.110.*] id:1471895  
    an1a: Napisała postów [533], status [starszy pismak] Reputacja
    w mieście nie ma po co segregować bo okoliczne łaziory i tak wszystko wyciągają z kontenerów i tak zostawiają jak śmietniki nie pozamykane
    2016-08-25 05:59:08 [31.175.212.*] id:1471902  
    Darogb: Napisał postów [324], status [pismak] Reputacja
    Bo na wsi ludzie biorą przykład z zachodu gdzie są bardziej cywilizowani ludzie a nam mieszczochom daleko do tego pozdro matejko66
    2016-08-25 07:57:48 [94.254.146.*] id:1471915  
    Darogb: Napisał postów [324], status [pismak] Reputacja
    Dlatego dziwi mnie ze pootwierali śmietniki,jak były pod kluczem był większy porządek
    2016-08-25 05:56:40 [31.175.212.*] id:1471901  
    Darogb: Napisał postów [324], status [pismak] Reputacja
    Dlatego ja powtarzam,że nam polakom do cywilizacji brakuje jeszcze 100 lat pod każdym względem,remondis powinien robic tak jak np. w Angli żle posegregowane nie wywożą dopóki nie będą posegregowane.Raz dwa mieszczuchy by się nauczyli

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 17:18:48 [79.255.198.*] id:1471778  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Zwykłe lenistwo , i tępota ludzka.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-08-24 23:59:54 [78.10.110.*] id:1471894  
    an1a: Napisała postów [533], status [starszy pismak] Reputacja
    nie zawsze, u mnie na 1 maja były zamknięte śmietniki i ludzie segregowali, ale remondis płakał że nie mogą się dostać do kontenerów wiec wspólnota rozwaliła zamek, teraz punkt 4 rano okoliczna śmietanka towarzyska robi taki kipisz że wejść do tej klatki nie idzie, co ciekawe w innych wspólnotach klatki zamknięte i gra
    2016-08-24 23:12:28 [93.181.151.*] id:1471890  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    kaj mozna oddać stare opony rolnicze ?? mam ich ponad 20 sztuk jak nie to spale.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-08-24 23:37:05 [93.179.192.*] id:1471891  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    u wulkanizatora;)
    2016-08-24 23:51:54 [107.167.108.*] id:1471893  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wyrzuć do lasu ;)
    2016-08-24 22:15:40 [83.22.252.*] id:1471882  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Narzekają, a jak człowiek chce uczciwie się pozbyć śmieci to robią problemy....

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 21:44:26 [81.168.143.*] id:1471874  
    mirek1978: Napisał postów [1627], status [Szycha] Reputacja
    Dodam jeszcze jedną kwestię. Notorycznie do naszych śmietników nowobogaccy w swoich suwach podrzucają śmieci i gruz. Niestety nie ma na nich sposobu bo to niska szkodliwość czynu!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-08-24 22:14:27 [83.22.252.*] id:1471881  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    gwoździe, kamienie, lub zrób foto i wrzuć do sieci ;)
    2016-08-24 08:40:23 [83.29.61.*] id:1471634  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Ja segreguję :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-08-24 10:51:26 [83.26.253.*] id:1471656  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    u mnie na wiosce każdy ma pojemnik na odpady zmieszane, szkło, plastik i bio ;) do tego parę razy w roku jest zbiórka śmieci wielkogabarytowych i niebezpiecznych ... w miastach z tego co widzę pojemniki na smietnikach chyba nieraz nie wystarczają na taka liczbe ludności , bo sie "wylewa" ...
    2016-08-24 19:59:27 [93.179.192.*] id:1471832  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    psie "gówna" niech też segregują;)
    2016-08-24 12:03:39 [89.76.171.*] id:1471688  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Kto gra w poje(bałopekeGOmon)?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-08-24 12:50:20 [83.29.61.*] id:1471694  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to raczej pojegony są ..................... :B
    2016-08-24 16:13:27 [83.26.253.*] id:1471762  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    ten świat staje na głowie coraz bardziej , dorosłe jednostki lataja jak dzieci za pokemonami , na olimpiadzie wywalaja naszych cięzarowców za doping , a z biegaczkami w konkurencji kobiet, spokojnie może biegac trzech ewidentnych facetów z czego przynajmniej jeden ma zone , która serdecznie pozdrawiał po biegu ... i nikt złego słowa nie może powiedziec bo sie zaraz pewne środowisko oburzy ... paranoja
    2016-08-24 19:36:38 [46.134.56.*] id:1471825  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Pokemon go to gra dla debili umysłowych....Ps pod artykułem o pokemonach forum zamknięte zeby ludzie nie napisali co mysla o tym syfie....
    2016-08-24 18:08:16 [81.168.143.*] id:1471786  
    mirek1978: Napisał postów [1627], status [Szycha] Reputacja
    Akurat mieszkam poza Opolem ale także w bloku. Segregowaliśmy śmieci z sąsiadami solidarnie, aż przyszedł program 500 plus i się zaczęło. Cwaniaki i nieroby teraz twierdzą, że mają tyle kasy i nie chce się im segregować! Co mamy teraz zrobić mamy wspólne śmietniki - 8 rodzin segreguje 2 nie i co dalej?!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2016-08-24 18:09:11 [93.179.192.*] id:1471788  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    wpiertolić im!
    2016-08-24 19:19:11 [46.134.56.*] id:1471816  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    A co to jest nędzne 500zl? To na raz na zakupy w takim sklepie...Skunksy z PO na raz zarly obiadki u sowy za 2000zl od lebka i popijaly winkiem za 5000zl...Wszystko na koszt biedaków harujacych za nędzne 1250zl a tu kogoś boli zalosne 500zl...
    2016-08-24 19:30:42 [213.196.200.*] id:1471823  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    jak myslisz że skunksy z PiSu żrą zupkę ogórkową w barze mlecznym popijając wodą to się mylisz
    2016-08-24 19:34:43 [46.134.56.*] id:1471824  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Żrą za swoje w koncu u sowy ich nie bylo....
    2016-08-24 19:23:26 [46.134.56.*] id:1471818  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Fakt mieszkam w srodmiesciu i widzę jak ta "segregacja" wygląda....Jest kontener na szklo a jacyś debile do niego wrzucają Np gruz!!! Brak edukacji i totalni debile którzy tak postepuja bo ile to roboty isc i wrzucić szklo do szkla papier do papieru itp?

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 19:16:24 [89.64.5.*] id:1471814  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Eee tam,Remondis zabiera wszystko i nie narzekają żeby nie stracić klienta

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 16:38:56 [89.74.189.*] id:1471767  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Nie oszukujcie społeczeństwa, że nie segreguje śmieci, bo chcecie tylko podnieść stawki za wywóz odpadów. W telewizji mówili jak w chooja gracie puszczając farmazony w eter.

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 12:48:11 [83.29.61.*] id:1471692  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to raczej pojegony są .......... :B

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-08-24 12:49:43 [83.29.61.*] id:1471693  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ach!!!! to nie tu, to miała być odpowiedź dla Dem...cia , nie nowy watek ... ajajajaj
    2016-08-24 08:49:18 [46.134.37.*] id:1471636  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ja osobiście segreguję, ale widzę co się dzieje na śmietnikach w pojemnikach czy kontenerach, szczególnie na wioskach. To nie tylko w miastach ludzie nie chcą segregować śmieci.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [12]
    2016-08-24 09:46:12 [37.7.45.*] id:1471644  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Na wioskach ludzie segregują, bo maja pod domami po 3 smietniki
    [1]
    2016-08-24 10:09:22 [46.134.37.*] id:1471645  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Miałam na myśli wioski w, których skupione są osiedla, a pojemniki stoją w jednym, konkretnym, wyznaczonym miejscu.Ty piszesz tutaj o domostwach. Tak masz rację, pod prywatnymi posesjami(domami), wygląda to inaczej.
    2016-08-24 10:34:02 [37.7.45.*] id:1471648  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Dobrzen,czy Czarnowasy to juz nie wioski....to juz Wielkie Opole 😀
    2016-08-24 10:42:01 [217.173.192.*] id:1471649  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    polpha to już nie głupol... to już wielki abderyta :) Nie mogłam cię zawieść, wiem że na to czekałeś :)
    2016-08-24 10:42:05 [46.134.37.*] id:1471650  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Teraz...ja wciąż mieszkam w ''wiosce'', ale takiej można powiedzieć bogato uposażonej w podstawy, które potrzebne są do życia(woda, chleb, sól, cukier itp) :D :D
    2016-08-24 10:44:04 [46.134.37.*] id:1471651  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ....dodam jeszcze, że wcale mi to nie przeszkadza, że mieszkam na wsi. Kiedyś mieszkałam w miasteczku :D
    2016-08-24 10:47:02 [185.127.20.*] id:1471653  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    @Katrina, Tobie nie przeszkadza mieszkanie na wsi, ja też nie poróżniam "mieszczuchów czy wieśniaków" ale są na forum tacy co im przeszkadzają tzw. wieśniacy.
    2016-08-24 10:53:06 [46.134.37.*] id:1471659  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    matejko66...niestety, ale tak mają ludzie niedowartościowani i zakompleksieni, a jak już miałeś się okazję przekonać są tutaj tacy.
    2016-08-24 10:55:18 [46.134.37.*] id:1471662  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ...dodam jeszcze, że najgorsze są ''osobniki'', kiedy z dziada robi się PAN(specjalnie z dużej litery), tylko poczekaj :D
    2016-08-24 10:56:40 [185.127.20.*] id:1471663  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    Dokładnie tak :)
    2016-08-24 11:18:38 [37.7.45.*] id:1471681  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    agula, zawiodę cię....ma cie głęboko w doooopie i musiałbym być ostatnim zwyrodnialcem gdybym na ciebie, albo na cos od ciebie czekał.....sąsiadko 😀
    [-4]
    2016-08-24 11:22:52 [217.173.192.*] id:1471683  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Ach kamień spadł mi z serca :D
    2016-08-24 09:28:23 [89.76.171.*] id:1471639  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Przeca wrzucam do jednego żeby nie szukali później zużytych odpadów radioaktywnych z mojej bomby;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2016-08-24 09:34:05 [178.37.39.*] id:1471640  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    taaa.... żeby nie było widać ile gumek tam zużytych masz
    2016-08-24 09:36:42 [89.76.171.*] id:1471641  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    cześć zboczku poranny;D
    2016-08-24 09:38:42 [178.37.39.*] id:1471642  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    :*
    2016-08-24 10:52:37 [5.172.255.*] id:1471657  
    elamenbab: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Ukrywasz to przez wiele lat. (nikt się nie dowie). Z tą kobietą. Wszystko jest zarejestrowane demcio. Cały przebieg tej ohydy.
    2016-08-24 10:54:22 [5.172.255.*] id:1471661  
    elamenbab: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Nawet to, że ci groził.
    2016-08-24 11:03:50 [89.76.171.*] id:1471666  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    hahajek wypróżnia mi się do kubła gdzie ja mam to zgłosić...co wieczór to samo;)
    2016-08-24 11:07:11 [5.172.255.*] id:1471668  
    elamenbab: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Środki usypiające. Wszystko. Każdy zły jak i dobry czyn jest rejestrowany. Nic się nie da ukryć.
    2016-08-24 11:10:49 [217.173.192.*] id:1471672  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Elamen wypuścili cię już z psychiatryka czy tylko przepustkę masz??
    2016-08-24 11:12:18 [5.172.255.*] id:1471675  
    elamenbab: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Cofnąć się w czasie kiedy to teściowa hahajka miała więcej wigoru i zabraniała wpuszczać chamów do domu.
    2016-08-24 10:47:32 [91.212.223.*] id:1471654  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Gdyby tak zostawiali otwartą klapę chociaż po wywiezieniu śmieci to można by worek wrzucić do kosza a nie szarpać się z tą uwaloną i śmierdząca klapą za każdym razem. Nie dziwi mnie to, że ludzie wrzucają do byle jakiego otwartego śmietnika.

    Nick:
    Treść:
    2016-08-24 08:22:20 [107.167.108.*] id:1471625  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ja nie segreguję bo mi się nie chcę , wyrzucam również baterie ,akumulatory stare też bym wyrzucał jakby za nie , nie płacili i dobrze mi z tym i siem tego niii wstydzem :) i mam to w tym no wiecie 3litery i końcówka -u

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2016-08-24 08:23:31 [107.167.108.*] id:1471626  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a popielniczke jak opróżniam to żeby dbać o środowisko to specjalnie opróżniam ją do tego ze szkłem bo mi się nie chce klapy otwieroć
    2016-08-24 08:24:13 [107.167.108.*] id:1471627  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ...ale nie nigdy na ziemie
    2016-08-24 08:24:57 [107.167.108.*] id:1471628  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ... bo za to kuźwa płace żęby te szczury to segregowały na wysypisku
    [-4]
    2016-08-24 08:27:31 [178.37.39.*] id:1471629  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    te uje miastowe z klu wyciepują wszystko z aut kaj popadnie... tak mnie kiedyś tym wkulwili, że też żem zaczął tak wyciepywać :) ja nie bede koszy szukał a taki uj i tak wyciepnie przez okno do rowu
    [-4]
    2016-08-24 08:28:57 [107.167.108.*] id:1471630  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł niii wyrzucom bo tysz mie to wkórfia i syf mom w aucie non stop ;D;D
    [-4]
    2016-08-24 08:31:33 [178.37.39.*] id:1471631  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    joł już tyż nie wyciepuja... ale jak żem sie z tymi ujami bujał tom wyciepywał
    [-4]