• Wyświetleń: 1630
    • Dodano: 2016-08-15 / 02:07

MKS remisuje po raz trzeci. Tym razem w Mielcu

MKS Kluczbork przywiózł z Mielca jeden punkt. Opolski pierwszoligowiec zremisował w pojedynku trzeciej kolejki ze Stalą 1:1. Do wygranej zabrakło niewiele.

Obie drużyny rozpoczęły mecz z chłodnymi głowami, choć zarówno jeden, jak i drugi zespół miał spory apetyt na zwycięstwo po dwóch remisach na inaugurację zmagań. Jako pierwsi do ataku przystąpili gospodarze, jednak strzały Mateusza Cholewiaka i Jakuba Żubrowskiego okazały się niecelne. W 32. minucie doskonałą sytuację do zmiany rezultatu spotkania stworzyli sobie gracze MKS-u , ale Michał Kojder strzelił obok mieleckiej bramki. Swojej szansy upatrywał także Patryk Gondek , który piłkę posłał wprost w golkipera gospodarzy Tomasza Liberę.

Początek drugiej połowy także był wyrównany, ale losy spotkania odmieniła ramka zespołu z Kluczborka. W 73. minucie golkipera Stali pokonał Paweł Kubiak. Był to impuls dla mielczan, którzy za wszelką cenę starali się odrobić straty. Grzegorz Wnuk raz po raz odpierał ataki rywali, niestety tuż przed końcem pojedynku podczas interwencji sfaulował w polu karnym Kamila Radulja, a ten wyrównał stan meczu, wykorzystując podyktowaną „jedenastkę”.

MKS zajmuje 10. lokatę w lidze, kolejne spotkanie rozegra u siebie z GKS- em Tychy.