• 0
0
  • Autor: Mery
  • Wyświetleń: 1414
  • Dodano: 2016-08-14 / 16:07
  • Komentarzy: 0

Fundacja Dr Clown zachęcała dzieci do cyrkowych aktywności i dobroczynności

 
 
Fundacja Dr Clown zachęcała dzieci do cyrkowych aktywności i dobroczynności
 <i> (Fot. Dżacheć) </i>

(Fot. Dżacheć)

Fundacja, która obdarowuje chore dzieci w szpitalach uśmiechem i czerwonymi nosami klauna zorganizowała w Centrum Handlowym Solaris akcję pod hasłem "Ale cyrk".

- Dostaliśmy propozycję od Solarisa żebyśmy zorganizowali takie wydarzenie. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia, bo tutaj przychodzą rodzice z dziećmi na zakupy i w ten sposób jest nam również łatwo zaprosić dzieci do zabawy - mówi Marta Szewerda opolska koordynatorka fundacji Dr Clown.

Dzieci mogły zdać niezwykły egzamin, za zdanie którego otrzymały czerwone nosy zamiast tradycyjnych dyplomów. Fundacja Dr Clown w ten sposób przybliżała, to czym zajmuje się na co dzień, czyli terapią chorych dzieci poprzez rozśmieszanie ich.

- Najlepsze jest to, że dzieci po otrzymaniu tych czerwonych nosków i tak dobrowolnie wrzucały je do pudełka dla dzieci ze szpitali, czyli poza zabawą mamy dobroczynność - podkreśla Szewerda.

Podczas projektu "Ale cyrk" dzieci mogły nauczyć się chodzić na szczudłach, czy żonglować. Wolontariusze fundacji Dr Clown malowali dzieciom buzie i rozdawali baloniki. Ale to nie jedyna tego typu akcja, dorośli mogą również spróbować swoich sił w żonglerce na Otwartych Spotkaniach Cyrkowych, które do końca sierpnia odbywać się będą w każdy wtorek od 15:00 do 17:00 na miejskiej plaży nad Odrą.

- Te spotkania później również będą, ale w innym miejscu i terminach. Konkretne informacje będą podane na Facebooku: Otwarte Spotkania Cyrkowe w Opolu, a w dwie ostatnie niedziele sierpnia również przygotowaliśmy podobne atrakcje dla dzieci, tym razem w Hotelu De Silva, a specjalnymi gośćmi będą dzieci z domu dziecka - kwituje Marta Szewerda.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".