• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 3818
    • Dodano: 2016-08-11 / 10:31
    • Komentarzy: 17

    Sąd odrzucił powództwo powodzian z Kędzierzyna-Koźla. Będzie odwołanie?

    Sąd odrzucił powództwo powodzian z Kędzierzyna-Koźla. Będzie odwołanie?

    (Fot. Dżacheć)

    Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił dziś powództwo 133 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla zalanych w maju 2010 roku podczas powodzi. Przypomnijmy, w trakcie 6-letniego procesu poszkodowani starali się udowodnić, że władze gminy i powiatu błędnymi decyzjami spowodowały zalanie ich posesji.

    - W ocenie sądu strona powodowa nie wykazała zasadności swoich roszczeń. By można było mówić o odpowiedzialności urzędników w tym przypadku, powinna zaistnieć szkoda w adekwatnym związku przyczynowo-skutkowym, czego tu nie było. Z opinii biegłych wynika, że strona pozwana nie miała możliwości podjęcia działania chroniącego powodów przed zalaniem - mówi sędzina Katarzyna Faff.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Jednocześnie na rzecz gminy oraz powiatu zasądzono po 19 800 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

    Sami mieszkańcy byli zaskoczeni dzisiejszym wyrokiem. - Spodziewaliśmy się zupełnie innej oceny sądu. Żyjemy w coraz dziwniejszym kraju - władza mająca nas chronić, popiera działania, które zniszczyły nasze domostwa - grzmi Kazimierz Krzynówek, jeden z powodzian.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Poszkodowani najprawdopodobniej złożą apelację. - Najpierw musimy zapoznać się z pisemnym uzasadnieniem wyroku i wtedy podejmiemy ostateczną decyzję w tej kwestii. Jednak w moim przekonaniu apelacja powinna być wniesiona, gdyż gmina i powiat mogli - przynajmniej częściowo - zmniejszyć szkody - mówi Paweł Gawor, radca prawny reprezentujący poszkodowanych mieszkańców.

    - Jeśli będzie trzeba, będziemy walczyć nawet w Strasburgu! - zapowiadają mieszkańcy.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-08-12 10:43:54 [90.156.124.*] id:1469668  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    OT. Jak o Odrze mowa, to jutro w Brzegu o 11-tej Grand Prix Odry skuterów wodnych, zapisy w internecie lub przed zawodami. Finał 2-4 września w Kędzierzynie-Koźlu.

    Nick:
    Treść:
    2016-08-11 20:30:53 [89.74.40.*] id:1469452  
    zaodrze244: Napisał postów [365], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Urzędnicy mieli do wyboru doprowadzić do zalania całego centrum Kędzierzyna-Koźle lub tych którzy zrobili pozew zbiorowy. A Wy co byście wybrali?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-08-11 20:31:54 [107.167.108.*] id:1469453  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jak fszyscy to fszyscy ;) babcia tesz ;D
    2016-08-12 07:25:00 [176.111.138.*] id:1469546  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    wszyscy do szalup szczury lądowe ;)
    2016-08-11 15:53:51 [31.0.40.*] id:1469410  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nie dziwi mnie ten wyrok. W końcu jeszcze 2 lub 3 lata i Polska będzie biedna jak Grecja jeśli nie w prowadzą nowych podatków. Ostatnio na WP tak pisało.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-08-11 21:00:25 [79.191.26.*] id:1469454  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    500 wypompuje ............
    2016-08-11 18:25:12 [79.191.29.*] id:1469447  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    zastanawiam się jakby to było gdyby tego sędziego zalało i jaki byłby wtedy wyrok. Ten który wydaje wyroki winien się wczuć w tych których spotkało nieszczęście, przez głupotę innych a takich ludzi jest nie tylko w K-K sporo ale także w innych miastach, pomijając już to to panowie sędziowie i prokuratorzy nie zapominajcie, że wasze płace w głównej mierze pochodzą z naszych podatków.

    Nick:
    Treść:
    2016-08-11 13:21:07 [83.29.21.*] id:1469390  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Hmm, kontrowersyjne stwierdzenie - "....wynika że strona pozwana nie miała możliwości podjęcia działania chroniącego powodów przed zalaniem...", czyli jeśli nie gmina czy powiat mieli zabezpieczyć tereny przed zalaniem , to kto ???? :Q

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2016-08-11 13:39:53 [178.37.21.*] id:1469392  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Bozia? :P
    2016-08-11 14:10:47 [83.29.21.*] id:1469394  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    aha ..................
    2016-08-11 14:36:54 [217.197.68.*] id:1469397  
    wesoła: Napisała postów [458], status [starszy pismak] Reputacja
    a co jeśli zabezpieczenia były zgodne z obowiązującymi normami, a woda i tak je pokonała?
    2016-08-11 14:47:59 [83.29.21.*] id:1469400  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    winny ten co stworzył niedostateczne normy .................. chyba
    2016-08-11 14:52:32 [213.17.146.*] id:1469401  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Należy jak najszybciej oskarżyć wodę
    2016-08-11 15:02:19 [217.197.68.*] id:1469402  
    wesoła: Napisała postów [458], status [starszy pismak] Reputacja
    @MGIŁEKA a jakie normy byłyby dostateczne? natura jest nieprzewidywalana... poza tym kto buduje dom na terenie zagorzonym zalaniem?
    2016-08-11 15:24:20 [107.167.108.*] id:1469404  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    czemu niii wezwali rolnika tyn by ponpoował rze hejj
    2016-08-11 15:43:53 [107.167.108.*] id:1469405  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    na takie cojś tsza siem zawsze zabezpieczyć , niii mo rze boli !!! joł to napszykład mieszkom na 4 pientrze a na balkonie se jest zawsze motopompa i agregat bo niiigdy niii-wiadomo
    2016-08-11 17:27:28 [83.29.21.*] id:1469424  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a ta motopompa to co ? wielkiej powodzi/potopu się spodziewasz ? jak w 1997 ?