• Wyświetleń: 2308
    • Dodano: 2016-08-07 / 07:23

Sprawiedliwy remis przy Sportowej w Kluczborku

Jeden punkt zdobyli piłkarze MKSu Kluczbork w meczu inaugurującym sezon na zapleczu ekstraklasy przed własną publicznością. Biało – niebiescy zremisowali z Miedzią Legnica 2:2.

MKS pojedynek rozpoczął z kopyta, w 9. minucie strzał na bramkę oddał Radosław Kursa, który trafił piłką w spojenie bramki przyjezdnych. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź gości, zatrzymanych skutecznie przez Oskara Pogorzelca. W 26. minucie legniczanie jednak dopełnili formalności, prawą stroną „urwał się” Paul Batin, który pokonał opolskiego golkipera strzałem z ostrego kąta. Podopieczni Mirosława Dymka wyrównali 10 minut później – próbę Michała Szewczyka zablokował Paweł Kapsa, ale piłka wpadła pod nogi Patryka Gondka, a ten bez zawahania zdjął pajęczynę z bramki Miedzi.

W 54. minucie kluczborscy kibice po raz drugi mieli powód do radości – tym razem trafieniem głową popisał się Michał Kojder, który wykorzystał wybicie rzutu wolnego Rafała Niziołka. W 65. minucie na tablicy wyników znów był remis – Jani Forsell posłał piłkę do siatki biało – niebieskich po podaniu Oscara Hernandeza. Wyrównany bój drużyny toczyły do końca meczu, ale żadnej z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną stronę.

Po dwóch kolejkach MKS plasuje się na 11. pozycji z dorobkiem dwóch punktów. W następnym meczu opolski pierwszoligowiec zmierzy się w meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec.

2016-08-08 08:40:33 [83.5.22.*] id:1468411
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja