• Wyświetleń: 4612
    • Dodano: 2016-07-16 / 20:41
    • Komentarzy: 5

Odra Opole odpadła z Pucharu Polski

Piłkarze Odry Opole odpadli z rywalizacji o Puchar Polski. W fazie wstępnej ulegli na własnym boisku Siarce Tarnobrzeg 0:3. Zawiodła obrona opolskiej ekipy; niebiesko - czerwoni stwarzali sobie także sytuacje do zdobycia bramki, ale tym razem zabrakło skuteczności.

Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzyli przyjezdni za sprawą trafienia Huberta Tomalskiego. Po przejęciu piłki na prawym skrzydle tarnobrzeżanie bez większych kłopotów skierowali futbolówkę w pole karne opolan i wykończyli akcję celnym trafieniem. Niebiesko - czerwoni usilnie starali się wziąć odwet, szczególnie widocznie byli między innymi bracia Gancarczykowie czy Dawid Wolny, jednak mimo sytuacji podbramkowych żadna ze stron w pierwszej połowie nie dopisała do swojego konta żadnej bramki.

W 60 minucie Siarka odnotowała kolejne trafienie - z piłką minął się Tobiasz Weinzettel, zdołał on co prawda wybić strzał gracza drużyny gości, ale piłka wpadła wprost pod nogi Patryka Szewca, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. W doliczonym czasie gry Weinzettela pokonał jeszcze Marcin Stromecki.

- Jest różnica między piłką trzecioligową a drugoligową, o czym dziś chłopaki się przekonali. Wygrał zespół zdecydowanie dziś lepszy, zawiedliśmy w obronie, żałuję, że nie udało się nam strzelić bramki, bo sytuację były i na nią zasłużyliśmy. Wyciągniemy wnioski, będziemy grać z Siarką w lidze i chcemy się zrewanżować. Mamy jeszcze dwa tygodnie i na pewno nie będzie chłopcem do bicia w meczach drugoligowych - powiedział po meczu trener Odry Jan Furlepa.

Odra Opole sezon zainauguruje 30 lipca pojedynkiem ze Stalą Stalowa Wola.

2016-07-17 10:15:08 [89.73.185.*] id:1463365
    Rademenes75: Napisał postów [526], status [starszy pismak] Reputacja
    To pograli uha,ha,ha....

2016-07-17 09:50:23 [188.146.35.*] id:1463360
    opolanin: Napisał postów [322], status [pismak] Reputacja
    Skoro takie prognozy ligowe więc zastanawiam się ile samozaparcia musi mieć w sobie główny sponsor skoro kasa co miesiąc leci a tu ani widowiska, ani wyniku. A super liga ręcznej w Opolu przez najbliższe 2 lata, w myśl wchodzących nowych przepisów dotyczących ligi zawodowej bez sponsora strategicznego.

2016-07-17 09:11:08 [77.112.86.*] id:1463357
    Polpha: Napisał postów [9437], status [VIP] Reputacja