• Wyświetleń: 2923
    • Dodano: 2016-07-07 / 11:16

Klaruje się skład Odry Opole na II ligę. Druga sparingowa wygrana.

Piłkarze Odry Opole przebywają na zgrupowaniu w Rybniku, gdzie pokonali w meczu kontrolnym miejscowy ROW 1:0. To druga wygrana niebiesko czerwonych w tym okresie przygotowawczym; w sobotę w Dankowicach pokonali oni Podbeskidzie Bielsko Biała 2:0. Wiele wskazuje na to, że kompletowanie kadry drużyny z Oleskiej zmierza już ku końcowi.

W obu połowach na rybnickim boisku zaprezentowały się dwa różne składy opolskiej drużyny oraz trzech bramkarzy, którzy bronili opolskiej świątyni po 30 minut. Gola na zwycięstwo zdobył w 60. minucie Dawid Wolny, który obok Tomasza Wepy, Rafał Brusiły, Damian Ałdasia i Łukasz Staronia przedłużył umowę z klubem. Trenerem opolan pozostaje ojciec ligowego i pucharowego sukcesu drużyny, Jan Furlepa.

Kontrakty podpisało również sześciu nowych zawodników. Są to: 18-letni bramkarz Damian Ziarko z FC Wrocław, obrońcy - 24-letni Szymon Przystalski, grający poprzednio w Ślęzie Wrocław i 25-letni Łukasz Winiarczyk z Rozwoju Katowice a także pomocnicy: dwukrotnie związany już kiedyś z Odrą 26 - letni Adrian Krysian (ostatnio Polonia Bytom), 27-letni Przemysław Brychlik (Stal Bielsko-Biała) oraz znany opolskim kibicom 22- letni Mateusz Marzec (Ruch Zdzieszowice, a wcześniej Małapanew Ozimek).

Przypomnijmy, że z klubem rozstali się Krzysztof Kiercz, Krzysztof Gancarczyk, Przemysław Bella, Bartłomiej Gawron i Bartosz Włodarczyk.

Kolejny sparing opolanie rozegrają 9 lipca z Polonią Bytom.

W sezonie 2016/2017 opolan czekają 34 pojedynki. Odra rundę jesienną rozpocznie w ostatni weekend lipca meczem u siebie ze Stalą Stalowa Wola, 16 lipca w Pucharze Polski zmierzy się natomiast z Siarką Tarnobrzeg.

2016-07-07 13:47:53 [78.10.132.*] id:1461722
    mr.blant: Napisał postów [1019], status [stały bywalec] Reputacja