• 0
0
 
  • Autor: Mery
  • Wyświetleń: 5681
  • Dodano: 2016-07-07 / 08:42
  • Komentarzy: 0

W wakacje w Opolu nie ma miejsca na nudę

 
 
W wakacje w Opolu nie ma miejsca na nudę

(fot. archiwum)

Dopada Cię wakacyjna nuda? Nie wyjeżdżasz ani nad morze, ani w góry i nie wiesz co robić z czasem wolnym? Nie chcesz siedzieć w domu, bo wolisz przebywać z ludźmi i aktywnie spędzać czas? A może potrzebna chwila relaksu i w związku z tym szukasz zajęć dla swoich dzieci? Przedstawiamy listę warsztatów, koncertów i letnich zajęć dla każdego.

W sobotę 2 lipca rozpoczął się cykl wakacyjnych spotkań z jogą. Rozciągające ćwiczenia są bezpłatne i otwarte dla każdego. Wystarczy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń i wygodny ubiór. Warsztaty jogi prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę wakacji o godz. 9:00 na tarasie Amfiteatru NCPP, najbliższe już w tę sobotę 9 lipca.

Dla fanów muzyki poważnej filharmonicy opolscy przygotowali letni cykl koncertów promenadowych. Koncerty odbywają się co niedziela o godzinie 17:00 i są otwarte dla każdego. W repertuarze pojawią się: muzyka filmowa, musicalowa, operetkowa czy melodie największych kompozytorów z różnych epok. Cykl koncertów promenadowych jest finansowany przez Urząd Miasta Opola, wstęp dla słuchaczy jest darmowy.

Dla tych, którzy wolą nieco inne brzmienia Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przygotowało dwa cykle letnich koncertów. Już 8 lipca na opolskim rynku, na Letniej Scenie NCPP zagra zespół Lilly Hates Roses. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 i również jest otwarty dla wszystkich. Drugą propozycją letnich koncertów NCPP jest Siesta na tarasie. Jest to cykl coniedzielnych koncertów, które odbywają się od godziny 18:00 na tarasie Amfiteatru Tysiąclecia.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna proponuje cykl spotkań dla dzieci "Wakacje 2016 z Miejską Biblioteką Publiczną". W każdą środę w godzinach od 12:00 do 14:00 dzieci będą zagłębiały się w inną tematykę dotyczącą historii. I tak spotkania rozpoczną się od przybliżania dzieciom epok prehistorycznych, a zakończą na pokazaniu najmłodszym czasów PRL. Każdy oddział MBP porusza inną tematykę w cyklu spotkań i warsztatów. Pełna lista wraz z podziałem na filie oraz dokładnie informacje dostępne są pod tym linkiem.

Dzieci i młodzież nie mogą się nudzić, dlatego klub osiedlowy Metalchem również proponuje kreatywne zajęcia sportowe, artystyczne czy techniczne. Będzie gra w bilarda, na Xboxie, ale również w piłkę nożną czy tenisa na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali również dla dzieci atrakcje na przykład interaktywny spektakl w wykonaniu teatru Urwis z Krakowa. Na zajęciach plastycznych dzieci będą mogły udowodnić że "mają sprawne ręce", wyszaleć się na zajęciach tanecznych, a już 15 lipca wielki X Jubileuszowy Turniej Piłkarskich Drużyn Osiedlowych Niezrzeszonych „Metalchem Cup 2016” - rozgrywki eliminacyjne.

A dla tych, którzy chcą się czegoś w wakacje nauczyć Biblioteka Austriacka przygotowała dwutygodniowe szkolenie z języka niemieckiego. Jeszcze do 8 lipca potrwa nauka języka niemieckiego od podstaw, a od 1 sierpnia do 5 sierpnia będą odbywać się zajęcia dla wszystkich chętnych, którzy już kiedyś uczyli się języka niemieckiego, a chcieliby powtórzyć i sprawdzić zdobytą wiedzę potrzebną do wyjazdów za granicę. Spotkania są bezpłatne dla posiadaczy karty bibliotecznej. Osoby nie posiadające karty, mogą ją wyrobić na miejscu. Zajęcia trwają po 45 minut i odbywają się od 10:15 do 11:00.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".