• 0
0
 
  • Autor: Mery
  • Wyświetleń: 2332
  • Dodano: 2016-06-24 / 13:38
  • Komentarzy: 1

Koty z opolskiego zoo mają nowy wybieg

 
 
Koty z opolskiego zoo mają nowy wybieg

(Fot. Majlan)

Małe koty z opolskiego ogrodu zoologicznego: rysie, żbiki i niedostępne do tej pory w opolskim zoo karakale od dziś można oglądać w nowej zagrodzie. Inwestycja jest znaczną poprawą ich warunków bytowych.

Nowy wybieg umiejscowiony jest w starodrzewiu dębowym, gdzie był kiedyś las. To naturalne środowisko tych kocich gatunków.

- Te nasze kociaki będą czuły się tu fantastycznie, a sam pomysł powstał kilkanaście lat temu, ale czekał po prostu długo na realizację. Tutaj też chciałbym podkreślić, że pieniądze na projekt ofiarowało Towarzystwo Przyjaciół Opolskiego Zoo w kwocie 3,5 tysiąca zł - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego ogrodu zoologicznego.

Cała inwestycja kosztowała 168 500 zł, z czego 65 tysięcy złotych przeznaczono na zakup materiałów, a 100 tys. zł kosztowała budowa drogi dla zwiedzających. Obok małych kociaków, w opolskim zoo mają pojawić się też duże kocie gatunki.

- Chcemy aby były tu lew oraz tygrys i będziemy dążyć ku temu, żeby się tu pojawiły. Chciałbym zaznaczyć, że nasze zoo jest najlepsze w Polsce! - podkreśla Maciej Wujec, wiceprezydent Opola, który otwierał dziś wybieg dla rysi, żbików i karakali.

Podczas otwarcia nowego wybiegu doszło do incydentu z udziałem małego rysia, który przestraszył się, zbiegł z zoo i ukrył się w krzakach w pobliżu opolskiego ogrodu zoologicznego. Przeczytaj!
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2016-06-24 21:44:21 [83.27.78.*] id:1459705  
MGIEŁKA: Napisała postów [18027], status [VIP] Reputacja
czy na foto jest ten co w miasto poszedł ??? ;D

Nick:
Treść: