• Wyświetleń: 2328
    • Dodano: 2016-05-22 / 00:46
    • Komentarzy: 5

Piłkarskie derby dla lidera z Opola

Odra Opole pokonała w meczu derbowym LZS Piotrówka 3:0 i zwiększyła przewagę nad bielską Stalą do 8 punktów. Opolanie byli faworytem spotkania, ale zespół Aleksandra Mużyłowskiego stawił opór liderowi.

Piłkarze Odry chcieli jak najszybciej wpakować piłkę do siatki LZSu, jednak ich próby, często niedokładne, były nieskuteczne. Po 13. minutach gry z kontrą wyszli gospodarze, sam na sam z Grzegorzem Kleemannem wyszedł Pascal Bury, ale jego strzał sparował opolski golkiper. Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Michał Sypek, jednak piłka poszybowała wprost w nogi Pawła Grzywy. Damian Ałdaś posłał z wolnego futbolówkę nad poprzeczką świątyni miejscowych, a uderzenie głową Mateusza Perońskiego zdołał wybić Piotr Konieczny.

W drugą połowę lider z Opola wszedł ospale, ale dokonane przez Jana Furlepę zmiany poskutkowały golami. Łukasz Staroń trafił w poprzeczkę, ale przytomnie do piłki doskoczył Marcin Niemczyk i pokonał golkipera miejscowych, co odblokowało opolską ekipę. W 78. Minucie po wymianie piłki z Perońskim bramkę zdobył Waldemar Gancarczyk. W 87. minucie Gancarczyk ustalił wynik spotkania, wykorzystując jedenastkę podyktowaną przez arbitra po faulu Grzywy na Bartoszu Włodarczyku.

Wygrana z Piotrówką stanowi ogromny krok opolan w kierunku baraży o II ligę. W kolejnym meczu, 25 maja, Odra podejmie rezerwy Piasta Gliwice.

2016-05-22 19:23:44 [79.191.220.*] id:1452930
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    oby już weszli do tej II ligi ... bo troche wstyd...

2016-05-22 08:29:31 [94.254.191.*] id:1452772
    VIKING OF SOUTH: Napisał postów [43], status [rozkręca się] Reputacja
    Ważne 3 pkt!!! jeszcze 1 pkt i baraże staną się faktem!Druga liga OKS !!!!