• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 12651
  • Dodano: 2022-08-02 / 09:19
  • Komentarzy: 2

  Skrzyżowanie 1-Maja z Reymonta w końcu przejezdne!

  Zgodnie z obietnicą, po wielu tygodniach utrudnień drogowcy otworzyli skrzyżowanie ulic 1-Maja z Reymonta. Tym samym ruch w obrębie centrum miasta staje się łatwiejszy dla kierowców.


  Skrzyżowanie ulic 1-Maja z Reymonta zostało zamknięte przez drogowców na początku maja, a zamknięcie było związane z pracami wokół centrum przesiadkowego Opole Główne. By ruch w mieście odbywał się płynnie, udostępniono łącznik, z ulicy 1 Maja do Armii Krajowej. Czas zapomnieć o tych utrudnieniach.

  Skrzyżowanie ulic 1-Maja i Reymonta zostało dopuszczone do ruchu w nocy z 1 na 2 sierpnia. Można też jechać wyremontowanym odcinkiem ulicy 1-Maja wzdłuż nowo powstającego Centrum Przesiadkowego Opole Główne.

  Warto zerkać na znaki. Na nowym skrzyżowaniu, które łączy ulice Armii Krajowej, 1 Maja i Kołłątaja działała sygnalizacja świetlna.

  Kierowcy musieli być bardzo cierpliwi, ponieważ termin oddania do użytku tych ulic ciągle się wydłużał. Początkowo wykonawca robót nie wyrobił się z malowaniem oznakowania. W toku prac pojawił się też kolejny problem - trzeba było podłączyć napięcie do oświetlenia oświetlenia ulicznego. Również głośno zapowiadane otwarcie przesunęło się, na szczęście tylko jeden dzień.

  - Na tych wszystkich ulicach obowiązuje taka organizacja ruchu, jaka obowiązywała przed rozpoczęciem budowy centrum przesiadkowego. To znaczy przejedziemy ulicą 1 Maja, a ulice Reymonta i Kołłątaja nadal są ulicami jednokierunkowymi - informuje Daria Strąk z wydziału prasowego opolskiego urzędu miasta.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-02 10:08:29 [89.67.3.*] id:1644835  
  DonPedro69: Napisał postów [9252], status [VIP] Reputacja
  Oj, będzie się działo na tym drugim zdjęciu! XD

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-08-02 15:12:42 [31.1.99.*] id:1644844  
  przemo_opole: Napisał postów [221], status [maniak] Reputacja
  Sygnalizacja przeniesiona na drugą stronę Kołłątaja. Nie wyobrażam sobie tego lewoskrętu. Będą piękne koreczki.