• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 824
  • Dodano: 2022-08-02 / 08:12
  • Komentarzy: 0

  Dążą do celu, aby objechać całą Polskę dla chorych dzieci. Są już nad morzem

  (Fot. FB/WKOŁO Polski z AZS vol.3)

  Ponad trzy tysiące kilometrów pokona na rowerze Tomasz Wróbel, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego i prezes AZS Politechniki Opolskiej, by wspomóc Fundację zajmującą się pomocą dzieciom po powikłaniach okołoporodowych.


  Wyprawa rozpoczęła się w poniedziałek 18 lipca rano, a 1 sierpnia bohaterowie akcji zameldowali się w Mielnie. Jest to trzecia edycja akcji charytatywnej łączącej zbieranie środków finansowych dla dzieci i pasję do kolarstwa. Poprzednie edycje odbyły się w 2010 i 2015 roku i zakończyły się sukcesem.

  Kolejne etapy trasy wyglądają następująco:

  1.08 Ustka - Kołobrzeg
  2.08 Kołobrzeg - Szczecin
  3.08 Szczecin - Świecko
  4.08 Świecko - Zgorzelec
  5.08 Zgorzelec - Zieleniec
  6.08 Zieleniec - Opole


  Opolanin dzięki akcji "wKOŁO Polski z AZS" zbiera pieniądze na rzecz fundacji im. Julki Bonk, która zajmuje się pomocą dzieciom po powikłaniach okołoporodowych.

  - Dotarłem do Kołobrzegu, a w trasie jestem ponad 2 tygodnie. Były momenty ciężkie, kilka awarii, ale póki co jest jeszcze siła by jechać rowerem. Doskwiera mi spory ból mięśni i stawów ale dzięki temu, że mam na trasie fizjoterapeutyczną opiekę to staramy się rozluźnić mięśnie i niwelować urazy. Końcówka będzie trudna ale opole już na widnokręgu - mówi Tomasz Wróbel.

  Akcję na bieżąco można śledzić na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/wkolopolskiazs/ Tam również znajdują się informację, jak można dołączyć do któregoś z odcinków.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".