• Dodano: 2016-04-17 / 19:13
    • Komentarzy: 8

Pracownicy MOSiR-u pokonali w charytatywnym meczu drużynę dziennikarzy

(Fot. Gristi)

Na Stadionie Miejskim przy ul. Oleskiej 51 odbyło się dziś niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy drużynami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i opolskich dziennikarzy. By rozstrzygnąć wynik niezbędny był konkurs rzutów karnych. Nadrzędnym celem dzisiejszego wydarzenia było upamiętnienie zmarłego w marcu Jacka Konopackiego, wieloletniego dziennikarza sportowego opolskiego oddziału Gazety Wyborczej oraz wsparcie finansowe jego rodziny.

Pierwsza bramka padła w 12. minucie po strzale Wojciecha Mielnika z drużyny MOSiR-u. 8 minut później swoją szansę wykorzystał także dyrektor MOSiR Przemysław Zych.

Gdy wydawało się, że dziennikarze nie dadzą rady zagrozić bramce przeciwnika, nadzieję w 21. minucie przywrócił im Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. Kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Jakub Trzaska z Radia Opole.

8 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania do bramki Adama Wołka (Radio Opole) trafił Paweł Walaszczyk, a 2 minuty później Grzegorz Bryłka. 20 minut przed końcem dziennikarze przegrywali 2-4.

Do remisu doprowadzili jednak Kacper Śnigórski (Radio Opole, 48 minuta) oraz Łukasz Strząbała (TVP3 Opole, 53 minuta).

Po końcowym gwizdku sędziego był zatem remis 4-4. Rozegrano konkurs rzutów karnych, które stosunkiem goli 6-5 wygrała ekipa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak słyszymy, to nie wynik był najważniejszy. - Chcieliśmy uczcić pamięć Jacka, który był nam wszystkim bardzo bliski. On zawsze był chętny do pomocy, a dziś my chcemy pomóc jego rodzinie. Dlatego też zbieraliśmy pieniądze dla jego żony oraz dla córki – mówią zgodnie bohaterowie dzisiejszego meczu.

Od godz. 15 na stadionie trwał także piknik rodzinny. Opolanie mogli na sportowo spędzić czas ze swoimi pociechami. W trakcie boiskowej rywalizacji prowadzono również licytacje m.in. koszulki Odry Opole i plastronu Kolejarza Opole, a członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra" prowadzili zbiórkę publiczną. Wszelkie środki zostaną przekazane rodzinie zmarłego dziennikarza.