- Autor: Seeb
- Wyświetleń: 9205
- Dodano: 2008-08-05 / 19:34
- Komentarzy: 272
Przewozili w bagażniku pociski artyleryjskie
- Policjanci z komisariatu w Kietrzu zauważyli grupę osób penetrujących okoliczne pola. Czterej młodzi mężczyźni w wieku 20-26 lat, mieszkańcy województwa śląskiego za pomocą wykrywaczy metali poszukiwali skarbów i militariów z okresu II Wojny Światowej - opowiada asp. Piotr Smoleń z głubczyckiej policji.
Jak się okazało mężczyźni nie posiadali zezwolenia na prowadzenie poszukiwań. W bagażniku ich samochodu, mundurowi znaleźli .... pociski artyleryjskie, oraz granat z czasu wojny.
Zobacz także Wyjątkowe bliźniaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum
- Pociski i granat posiadały wszystkie elementy umożliwiające ich detonację. Znalezisko stwarzało więc realne zagrożenie wybuchem - tłumaczy asp. Smoleń.
Na miejsce funkcjonariusze wezwali więc niezwłocznie patrol saperski i zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych.
Czterej mężczyźni usłyszeli już zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia w postaci eksplozji materiałów wybuchowych. Grozi im za to do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
2 sierpnia
Ponad 100 kilometrów za nią. Karolina Szczepaniak płynie przez Bałtyk dla Piotra. Aktualizacja
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz







W dyskusji: 272
Tragedia
Myślę że jak ktoś się na tym zna i wie co robi i co przynosi do domu to nic złego się nie stanie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Wejdźcie sobie na Allegro dział
Militaria > Broń > Części Amunicji i teraz zobaczcie ile tego tam jest.
Jak myślicie to wszytko też jest wykopanie i zdezaktywowane we własnym zakresie > wniosek trzeba zamknąć pół ludności przeszukującej lasy, pola łąki itp.
Wg mnie nie mam nic przeciwko doświadczonym poszukiwaczom skarbów, dodatkowo oczyszczają teren a jak znajdą coś naprawdę niebezpiecznego to zostawiają to w ziemi.
Pozdrawiam tych OGARNIĘTYCH , i DOŚWIADCZONYCH kolekcjonerów >> fanów militarni
a teraz prosze o status trola a nawet qtasa :D :P (bardZiej sklaniam sie do tego drugiego :P )