• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6353
    • Dodano: 2016-04-04 / 09:01
    • Komentarzy: 52

    Rusza remont autostrady A4 między Opolem a Brzegiem

    Rusza remont autostrady A4 między Opolem a Brzegiem

    (Fot. GDDKiA Opole)

    Tegoroczny remont obejmie około 28-kilometrowy odcinek A4 od węzła Opole Zachód do węzła Brzeg. Dziś przed południem prace ruszą w rejonie węzła Brzeg.

    - Remont polegający na wymianie warstwy ścieralnej jezdni podzielony będzie na cztery etapy, które potrwają po 3-4 tygodnie. W każdym z etapów wyłączone z ruchu będą odcinki o długości od około 6,5 km do 9,3 km. Ruch w obu kierunkach będzie się wówczas odbywał drugą jezdnią - przypomina Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

    Zobacz takze Sprawca głośnej demolki w centrum Opola stanie przed sądem

    Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oba kierunki ruchu oddzielone będą metalowymi barierami. Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Informacje o remoncie będą wyświetlane na znakach zmiennej treści już na około 10 km przed robotami.

    Rozpoczęcie prac planowane jest na dzisiaj w rejonie węzła Brzeg. W pierwszym etapie remontowane będzie blisko 6,5 km jezdni.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    Roboty drogowe na opolskim odcinku A4 zaplanowane zostały do 30 czerwca 2016 r. Gdyby warunki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności nie pozwoliły zakończyć remontu przed wakacjami, prace zostaną wstrzymane i dokończone będą we wrześniu.

    Tegoroczny remont opolskiego odcinka autostrady A4 wykonuje firma „Skanska”. Tegoroczny remont opolskiej autostrady jest czwartym z rzędu (od 2013 roku) i po jego zakończeniu nowa nawierzchnia będzie już na połowie całego opolskiego odcinka A4. Remontowane odcinki są eksploatowane bez przerwy od około 15 lat.

    Bieżącej, całodobowej informacji o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) w Opolu, tel.: 77 456 50 58 lub 19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-04-04 10:11:03 [178.37.15.*] id:1439840  
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nareszcie porządną firma i (mam nadzieję) porządne oznaczenia/ostrzeżenia...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-04-04 16:22:42 [90.156.124.*] id:1439890  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    "Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oba kierunki ruchu oddzielone będą metalowymi barierami."
    2016-04-04 16:23:25 [90.156.124.*] id:1439891  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jednak można......
    2016-04-06 11:00:23 [193.46.186.*] id:1440373  
    rzecznik: Napisał postów [-4294967077], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Rozdzielenie kierunków ruchu metalowymi separatorami, to wymóg zapisany przez inwestora, czyli GDDKiA, w warunkach przetargu do tegorocznego remontu. Stosowane do tej pory znaki U-21 (biało czerwone) choć zgodne z przepisami okazują się czasami niewystarczające. Zdarzały się przypadki prób wyprzedzania oraz zjeżdżanie na przeciwny pas ruchu. Metalowe separatory są skuteczniejsze, ale i mają swoje minusy - w razie awarii auta, czy kolizji pas zostanie zablokowany na dłużej, niż w przypadku U-21 (bo te można łatwo rozsunąć).
    2016-04-04 20:56:54 [89.72.245.*] id:1439992  
    Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
    obwodnica się sypie patałachy

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-04-04 23:24:11 [178.37.20.*] id:1440053  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    Łatają ją przecież....
    2016-04-05 13:54:39 [5.70.124.*] id:1440108  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Mało zawieszenia nie urwałam koło oktanu!!!
    2016-04-05 11:51:16 [95.48.199.*] id:1440092  
    art1001art: Napisał postów [914], status [stały bywalec] Reputacja
    oby tylko wykonawca nie dał ciała, bo jak znowu prezydent albo nie daj boże prezesunio będą jechali i się oponie zachce wystrzelić to przecież antoś ze zbyszkiem i innymi maniakami zniszczą ich :D i co by tylko skanska sie uwinęła z robotą na czas

    Nick:
    Treść:
    2016-04-04 09:55:45 [46.169.144.*] id:1439835  
    agenttomekk: Napisał postów [497], status [starszy pismak] Reputacja
    polskie drogi to złoty interes najdroższe w europie co parę lat do remontu

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-04-04 10:02:16 [212.106.163.*] id:1439836  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    nie co parę lat, bo ten odcinek był oddawany na przełomie stulecia czyli ok. 16 lat. Co parę :-) tygodni to remontują odcinek Katowice-Kraków :-)
    2016-04-04 23:36:14 [178.37.20.*] id:1440055  
    Stirlitz: Napisał postów [7719], status [VIP] Reputacja
    Stać ich. Chyba 2 dychy za kasują za przejazd puszką w jedną stronę. Przejazd - to za dużo powiedziane- prędzej PRZEKULANIE SIĘ.....
    2016-04-04 20:38:23 [83.4.104.*] id:1439967  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a dziś było jeszcze normalnie, choć jacyś ludzie coś tam majstrowali przy barierach .....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2016-04-04 20:41:00 [176.111.136.*] id:1439968  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ci to muszą być w stresie jak jakiś poyeb jedzie ;) pewnie nieźle klną
    2016-04-04 20:41:19 [176.111.136.*] id:1439969  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    tylko bzium bzium i świst w uszach ;D
    2016-04-04 20:43:15 [83.4.104.*] id:1439973  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nie zwróciłam uwagi, ale może przysłonili uszy, w końcu warunki trudne ze względu na hałas ....
    2016-04-04 20:44:08 [176.111.136.*] id:1439977  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    mi bardziej chodzi o ten stres jak pracują a tu zafanzalają szaleńczy obok ;)
    2016-04-04 21:03:14 [83.4.104.*] id:1439996  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a, stres też .....
    2016-04-04 18:01:27 [83.26.225.*] id:1439908  
    [moderacja]: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2016-04-04 18:04:42 [176.111.136.*] id:1439909  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2016-04-04 18:14:59 [176.111.136.*] id:1439910  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    i wszystkich tych co się szczycą że na deszczu pod dachem mokli ;D
    2016-04-04 18:15:20 [176.111.136.*] id:1439911  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    youtube*com/watch?v=wJUb_VQvzME&list=RDwJUb_VQvzME#t=38
    2016-04-04 18:22:44 [83.26.225.*] id:1439912  
    [moderacja]: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2016-04-04 18:23:29 [176.111.136.*] id:1439913  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł był oglądać modyfikowane fury na opolu
    2016-04-04 18:24:20 [176.111.136.*] id:1439914  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ale niii byde tu pisoł jakby co to priv możemy bajere pocisnąć
    2016-04-04 18:25:15 [83.26.225.*] id:1439915  
    [moderacja]: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2016-04-04 18:25:55 [176.111.136.*] id:1439916  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no a so ty myślisz
    2016-04-04 18:26:46 [176.111.136.*] id:1439917  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2016-04-04 18:35:37 [176.111.136.*] id:1439921  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jesteś ? bo mom pytanie ?
    2016-04-04 18:35:49 [83.22.252.*] id:1439922  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Goodway, a mówiłem że kradzionej fury tak łatwo nie sprzedasz.... ;)
    2016-04-04 18:36:19 [176.111.136.*] id:1439923  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jakie je prawdopodobieństwo że turbo wypjertoli jak za dużo barów nabijesz ?
    2016-04-04 18:36:51 [83.26.225.*] id:1439924  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    na gg pisz tu nie będe tłuków edukował,za wiedzę się płaci w tych czasach.
    2016-04-04 18:41:46 [176.111.136.*] id:1439925  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    sprzedoć żem sprzedoł ;) ino ktoś jom kupujoncemu zapjertolił ;D
    2016-04-04 18:42:15 [176.111.136.*] id:1439926  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a ten uj gupi myśli że to joł
    2016-04-04 18:43:54 [83.22.252.*] id:1439927  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    jakiś je.iętny jest.... Po uj miałbyś ją kraść jak i tak bylbyś pierwszym podejrzanym???
    2016-04-04 18:45:30 [176.111.136.*] id:1439928  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no to żem powiedzioł im że mom jom w piwnicy chodzcie se zobaczyć qwa :D i żem je czysty jak łza ałgiasza ;D
    2016-04-04 18:48:06 [176.111.136.*] id:1439929  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    mugł rzem powiedzieć rze jusz je dawno na śląśku w czenściach ;D
    2016-04-04 17:53:57 [90.156.124.*] id:1439904  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Z tymi objazdami nie takie proste, na DK39 też remont, jechałam to widziałam....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-04-04 17:58:14 [176.111.136.*] id:1439906  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie przesadzaj ino na poczontku :P później można sięwbić na S8
    2016-04-04 17:58:25 [176.111.136.*] id:1439907  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    chyba że tak daleko nie jeździsz
    2016-04-04 16:52:28 [89.15.32.*] id:1439894  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Panie Wandrasz, mnie interesuje czy będą pobierane opłaty na bramkach??? Jeśli tak to z jakiej racji?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2016-04-04 16:55:05 [83.29.52.*] id:1439895  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    Oczywiście, że będa pobierane opłaty Jerry, ludzie będą stali w korkach , sikali i srali po krzakach ale za to stanie będą pobierane opłaty i PIS zapewne nic nie powie dzisiaj ... chociaż kiedyś głośno krzyczeli, że skandal itp itd...
    2016-04-04 17:01:59 [176.111.136.*] id:1439897  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    pozostaje jeszcze alternatywa dk 94 ale tam też raczej bedzie dużo bardziej natężony niż zawsze
    2016-04-04 17:03:51 [176.111.136.*] id:1439898  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    *róch
    2016-04-04 17:53:47 [89.15.32.*] id:1439903  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Cholerne dziady i złodzieje!
    2016-04-04 17:11:56 [83.22.125.*] id:1439900  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    15 lat bez remontu czyli łatanie dziur się nie liczy

    Nick:
    Treść:
    2016-04-04 10:13:05 [176.111.136.*] id:1439841  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    może fszyfka siem rozfanzoli swoim unem ;D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-04-04 12:06:09 [178.36.226.*] id:1439854  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    zajś ci siem ruła urywo.... i zajść żejś tu z ucha szczelać przyjechoł?
    2016-04-04 15:25:13 [176.111.136.*] id:1439864  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wale z dupy na każdego w prokuraturze ;)
    2016-04-04 15:35:48 [176.111.136.*] id:1439874  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    widzioł żejś mnie dzisiej?
    2016-04-04 10:06:01 [83.26.81.*] id:1439839  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    to nie jest autostrada, może w roku 1985 to była autostrada, teraz powinna być przekwalifikowana na S, jakby były trzy pasy w każdym kierunku tej drogi to by GDKiA nie miało problemu z remontem a i ludziska by się cieszyli bo by w korkach nie stali. dziwne myślenie urzedasów oraz rzadów (w tym rządu Bieńkowskiej i kombinacji Kulczyka)z GDKiA prowadzi do tego że ludziska nie powinni płacić za to co autostradą nie jest nie mówiąc już o bezpieczeństwie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-04-04 11:47:13 [195.117.218.*] id:1439852  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Są 3 pasy koło Góry Św. Anny... Czas jakiś temu jadąc w stronę Katowic właśnie na tych 3 pasach tiry urządzały sobie "wyścigi"! Tak więc nawet 5 pasów nie załatwi sprawy ponieważ większość pseudo szoferów nie umie nawet jeździć! Co do bezpieczeństwa... to kto ma za nie odpowiadać niby i w jaki sposób? Może "szkoły nauki jazdy" że dają prawo jazdy osobom stwarzającym zagrożenie na drodze...? "Stanie w korkach".. hmm... Byłeś kiedyś w innym państwie niż PL? Niemcy mają kilkanaście tysięcy km. autostrad... i zakorkowane są zawsze! Jakoś nie pomagają 3 albo 4 pasy... Tak więc ochłoń może... albo pretensje na piśmie do GDKiA ;);)
    2016-04-04 12:07:18 [83.26.81.*] id:1439855  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    tak byłem w innym państwie niż RP praktycznie zwiedziłem całą Europę i Australię z NZ więc mam porównanie, porównanie do Niemiec to jest pikuś w porównaniu do Francji Chorwacji, Portugalii, Austrii, nie mówiąc o krajach bardziej rozwiniętych typu NZ gdzie masz więcej niż trzy pasy w każdą stronę