• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 3581
    • Dodano: 2016-03-29 / 18:03
    • Komentarzy: 13

    Polsko-niemiecki "most" ma połączyć świat biznesu i nauki

    Polsko-niemiecki "most" ma połączyć świat biznesu i nauki

    (Fot. Dżacheć)

    Dwudniowa konferencja „1st Polish-German Bridge Conference”, organizowana w dniach 7-8 kwietnia w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, ma zbliżyć do siebie przedstawicieli świata biznesu oraz naukowców z Polski i Niemiec. Międzynarodową konferencję otworzy Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

    - Wydarzenie ma za zadanie wzmocnić współpracę pomiędzy nauką a biznesem oraz służyć jako pomost do współdziałania międzyregionalnego i międzynarodowego. Zależy nam, by Saksonia, województwo dolnośląskie oraz opolskie współtworzyły kluczowe procesy przyszłości – tłumaczy Andrzej Bułek, marszałek województwa opolskiego.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Pośród gości nie braknie znanych naukowców czy polityków, m.in. takich jak prof. Axel Hermann, Jarosław Gowin, dr Stephan Meyer czy Stanislaw Tilich. Prelegenci w trakcie paneli dyskusyjnych oraz warsztatów poruszą m.in. tematy strategii innowacyjnych w polskiej gospodarce, mobilności pomiędzy regionami i miastami, rankingów w inżynierii czy materiałoznawstwa.

    Osoby chcące wziąć udział w konferencji mogą zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, gdzie znajduje się również szczegółowy program wydarzenia.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    - Jest ono adresowane szczególnie do przedsiębiorców z dużym, europejskim doświadczeniem, którzy na co dzień realizują w pracy różne innowacje. Ale na udziale w konferencji skorzystają także mniejsze firmy, czy nawet startupowcy. Nadrzędnym celem jest pokazanie trendów, które wkradają się właśnie w świat biznesu i nauki – mówią organizatorzy.

    Prezydent Opola wyraził dziś nadzieję, że „1st Polish-German Bridge Conference” będzie zaczątkiem do kolejnych podobnych wydarzeń. - Chciałbym, by współpracy wszystkich wspomnianych grup – zarówno na co dzień, jak i przy okazji takich konferencji w przyszłości - była jak najbardziej owocna – podsumowuje Arkadiusz Wiśniewski.
    Patronat 24opole
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-04-03 12:15:46 [83.238.62.*] id:1439630  
    malgorn: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Marszałek województwa opolskiego ma trochę inaczej na nazwisko - proponuję autorowi testu dokonać korekty!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2016-04-03 12:51:03 [90.156.124.*] id:1439634  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jak widzisz, nie dociera do p. redaktora....:(
    2016-04-03 12:52:21 [84.195.254.*] id:1439635  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    ty suko a co do ciebie dociera! sucz brzeska!
    [-2]
    2016-04-03 12:53:56 [90.156.124.*] id:1439637  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Teraz takie szybkie i nagle zmiany soltysów na dyrektorów, stajennych na szefów stadnin, ze moze i w tym przypadku tez...;)
    2016-04-03 12:55:33 [90.156.124.*] id:1439639  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    p.s. kun jaki jest kazdy widzi. ;)
    2016-04-03 12:58:10 [84.195.254.*] id:1439642  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    juz nie jeden kon cie ruchnal swietobllliwwwa ruro! :D
    [-2]
    2016-04-03 12:59:01 [84.195.254.*] id:1439643  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Chabeto ty z obwislymi dojami! :D
    [-2]
    2016-03-29 18:41:52 [83.4.252.*] id:1438200  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    "Most..." hmmm, i w dodatku z goł***winem .......

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-03-29 19:05:25 [213.196.200.*] id:1438209  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    budujemy mosty dla pana starosty,tysiąc koni przepuszczamy a jednego zatrzymamy,.....Gowina zatrzymac
    2016-03-29 20:25:00 [83.4.252.*] id:1438266  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Stop !!! :D:D:D
    2016-03-30 09:01:04 [95.48.199.*] id:1438354  
    art1001art: Napisał postów [914], status [stały bywalec] Reputacja
    most powiadacie.... a może kładka?? bo chyba wiśni to sie nie uda mostu zrobić, a gowin... po co nam pisdokrata tutaj ?? niech w podskokach wynosi się do stolycy......
    2016-03-30 08:52:19 [37.201.212.*] id:1438353  
    slawekOP: Napisał postów [137], status [wyjadacz] Reputacja
    Most się spali

    Nick:
    Treść:
    2016-03-29 18:43:41 [195.117.218.*] id:1438201  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    A myślołem że to ten most w Goerlitz na granicy :D

    Nick:
    Treść: