• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 4869
    • Dodano: 2016-03-07 / 15:03
    • Komentarzy: 12

    Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego

    Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego
    Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego

    (Fot. Dżacheć)

    Prof. Marek Masnyk - dotychczasowy prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Opolskiego - zastąpi na stanowisku rektora prof. Stanisława Nicieję, który swoją funkcję sprawował przez 3 kadencje. Kontrkandydatem prof. Masnyka był - niezwiązany obecnie z uczelnią - dr Adam Szymański. Przegrał on jednak stosunkiem głosów 90:3..

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    - Uniwersytet jako instytucja ma w Europie ponad 1000-letnią tradycję. Tradycja ta związana jest także z autonomią, to człowiek decyduje o jej losach, czego najlepszym dowodem są dzisiejsze wybory. Życzę Ci, Marku, by pod twoimi rządami uczelnia się rozwijała i umacniała swoją pozycję - mówił tuż po ogłoszeniu wyników w Auli Wydziału Ekonomicznego UO prof. Stanisław Nicieja, ustępujący rektor.

    Przypomnijmy, prof. Marek Masnyk z uczelnią związany jest od 40 lat. Przez ten czas wydał 120 publikacji naukowych, wykształcił 13 doktorów, jest także członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    - Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos. Nie mówię, że się postaram, bo to byłoby nieuczciwe z mojej strony, ale gwarantuję, że ten mandat zaufania odpracuję w ciągu najbliższych 4 lat - skomentował rektor-elekt.

    Prof. Masnyk sprawowanie swoich rządów rozpocznie 1 października. Jednak już dziś mówił o pierwszych planowanych decyzjach. - Chciałbym powierzyć mojemu poprzednikowi stanowisko kustosza Wzgórza Uniwersyteckiego. Staszku, mam nadzieję, że tę funkcję przyjmiesz i będziesz mnie wspierał przez najbliższe 4 lata.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Prof. Marek Masnyk nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-03-07 18:15:21 [80.48.70.*] id:1430060  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    Spoko koleś. Miałam przyjemność współpracować z Profesorem.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-03-07 20:46:28 [31.174.64.*] id:1430176  
    aldrarian: Napisał postów [639], status [rozpisany/na] Reputacja
    jak w takim stanie jak na zdjęciu to się nie dziwię ... pewno ledwo się katedralnego krzesła 3mał, nie pisząc o łapaniu pionu ;P
    2016-03-07 21:56:28 [80.48.70.*] id:1430226  
    astra: Napisał postów [12380], status [VIP] Reputacja
    ???
    2016-03-07 20:12:17 [83.29.53.*] id:1430125  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    nie ma to, jak roze od chlopa dla chlopa...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2016-03-07 20:41:42 [83.7.130.*] id:1430168  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    (*_*)
    2016-03-07 20:42:41 [195.117.218.*] id:1430170  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    No wiesz... Flachy nie wypada tak przy wszystkich :)
    2016-03-07 20:45:42 [83.7.130.*] id:1430175  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    teraz są torebki maskujące ;D
    2016-03-07 16:46:53 [31.174.64.*] id:1430042  
    aldrarian: Napisał postów [639], status [rozpisany/na] Reputacja
    ów jegomość wygląda jak by był niedysponowany ... czyżby na UO kodeks pracy nie obowiązywał? czy też ów jegomość jest poza godzinami pracy ... tak czy siak -- chluby to to nie przysporzy :( ... wytrzeźwiałka i maszynka do golenia OBOWIĄZKOWO :O

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2016-03-07 16:59:07 [83.5.209.*] id:1430044  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    w porównaniu do Stanisława wygląda marnie
    2016-03-07 20:13:24 [83.22.1.*] id:1430126  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    tylko ciekawe który bardziej wypalony ;(
    2016-03-07 20:19:53 [83.22.1.*] id:1430134  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    na zapleczu flaszkę obalili a kwiatki poszły do P. Małgosi M.
    2016-03-07 20:45:05 [31.174.64.*] id:1430174  
    aldrarian: Napisał postów [639], status [rozpisany/na] Reputacja
    no to cienkusz z tego zawodnika bo rudy nie najgorzej wygląda ... trening "rektorski" i "senatorski" ;) czyni miszczem LOL