• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 3660
    • Dodano: 2016-03-01 / 08:45
    • Komentarzy: 19

    Na ulice Opola wróciły miejskie rowery

    Na ulice Opola wróciły miejskie rowery

    (Fot. Dżacheć)

    Od rana można już korzystać z sieci miejskiej wypożyczalni rowerów. Została ona uruchomiona po zimowej przerwie, choć - patrząc za okno - dziś wielu amatorów poruszania się jednośladem nie będzie.

    Aktualnie na terenie Opola mamy 16 stacji, w których można wypożyczyć rower, a do dyspozycji Opolan są 164 rowery. Oto poszczególne stacje: Chabrów – Agawa, Spychalskiego – Wrocławska, Kampus – Prószkowska, Politechnika – Sosnkowskiego, Dworzec Główny PKP, Uniwersytet – Oleska, Uniwersytet – Ozimska, Ozimska – Piotrkowska, Sosnkowskiego – Skaut, Niemodlinska – Spychalskiego, Pętla Autobusowa – Dambonia, Plac Wolności, Wyspa Pasieka, Rondo, Niemodlińska/Hallera oraz CH Karolinka. Ostania z wymienionych lokalizacji jest stacją uruchomioną na zasadach sponsorskich.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    W latach 2012 – 2015 w systemie Opole Bike zarejestrowało się prawie 15 tysięcy użytkowników, którzy na przestrzeni czterech sezonów dokonali 235 tysięcy wypożyczeń.

    – Te dane pokazują jednoznacznie, że mieszkańcy Opola polubili miejskie rowery i chętnie z nich korzystają. Mam nadzieję, że ten tani i ekologiczny środek transportu będzie bił kolejne rekordy pod względem ilości użytkowników i pokonanych kilometrów – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Podczas zimowej przerwy trwającej od początku grudnia do ostatniego dnia lutego operator sytemu przeprowadził niezbędne naprawy rowerów oraz przygotował infrastrukturę na kolejny sezon.

    W ubiegłym sezonie Nextbike Polska odnotował w Opolu 69 750 wypożyczeń oraz 3 555 rejestracji użytkowników. Oznaczało to wzrost tych współczynników o odpowiednio 19 i 36 procent w stosunku do sezonu 2014.

    Na razie nie wiadomo, czy oferta miejskiej wypożyczalni rowerów zostanie rozszerzona o tzw. rowery cargo czy riksze. Urzędnicy prowadzą w tej sprawie rozmowy z operatorem.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-03-03 22:35:03 [46.204.246.*] id:1428679  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Tylko za zimno.....

    Nick:
    Treść:
    2016-03-01 19:19:18 [79.191.31.*] id:1427769  
    szyma: Napisał postów [796], status [stały bywalec] Reputacja
    Będzie stacja na budowlanych?

    Nick:
    Treść:
    2016-03-01 09:49:39 [178.252.27.*] id:1427615  
    damaropole: Napisał postów [470], status [starszy pismak] Reputacja
    No, można korzystać. Przy dzisiejszej pogodzie jazda rowerem może być całkiem przyjemna ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-03-01 12:44:00 [89.74.181.*] id:1427673  
    1254: Napisał postów [137], status [wyjadacz] Reputacja
    Tylko kolego po scieżce rowerowej,co bym Cię przed maską nie napotkał.
    2016-03-01 12:39:22 [89.74.181.*] id:1427671  
    1254: Napisał postów [137], status [wyjadacz] Reputacja
    No to siodełka będą kiślem zapaćkane.

    Nick:
    Treść:
    2016-03-01 11:42:39 [212.106.163.*] id:1427657  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    opony zimowe mają??? :-)

    Nick:
    Treść:
    2016-03-01 10:47:38 [83.26.12.*] id:1427631  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Sanki tam lepiej dajcie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2016-03-01 11:05:42 [83.26.87.*] id:1427640  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    dzieciaki miałyby radochę, najpewniej .......
    2016-03-01 11:06:26 [83.26.12.*] id:1427641  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    No a jak.Wyspałaś się?
    2016-03-01 11:27:55 [83.26.87.*] id:1427647  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    no jasne :) już pracuję i czasem tu luknę :) coby mieć aktualne wieści z regionu :) taka odskocznia .....
    2016-03-01 11:28:52 [77.114.125.*] id:1427648  
    Ogr: Napisał postów [1215], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    i jeszcze konia
    2016-03-01 11:29:47 [83.26.87.*] id:1427650  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    jakiego renifera lepiej, byłoby efektowniej ;D
    2016-03-01 11:31:32 [83.26.12.*] id:1427652  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Całą nocnie spałem,dobrze ze wolne.
    2016-03-01 11:32:44 [83.26.87.*] id:1427653  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to ci się kimka włącza ?
    2016-03-01 11:33:24 [83.26.12.*] id:1427654  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Nie 2 kawę pije.
    2016-03-01 10:54:40 [46.171.135.*] id:1427634  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Rowery wróciły razem ze śniegiem:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2016-03-01 10:58:31 [83.26.12.*] id:1427635  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Jak cię zwą żołnierzu?
    2016-03-01 10:02:31 [83.29.41.*] id:1427626  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    I'm dreaming of a white Easter ;)

    Nick:
    Treść:
    2016-03-01 09:56:28 [89.64.23.*] id:1427624  
    iceee: Napisał postów [296], status [maniak] Reputacja
    fajnie że będą , tylko czekać na lepszą pogode :)

    Nick:
    Treść: