Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

  zaprasza na:

  Urszula Honek. "Białe noce"

  21

  listopada

  2023

  WTOREK

  Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole
  77 40 66 430
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
  Ceny biletów

  wstęp:

  wstęp wolny

  Start imprezy

  start imprezy:

  17:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  Urszula Honek (ur. 1987) - autorka tomów poezji Sporysz, Pod wezwaniem i Zimowanie oraz zbioru opowiadań Białe noce. Publikowała m.in. w "Piśmie", "Dwutygodniku" i "Tygodniku Powszechnym". Laureatka Grand Prix Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, Nagrody im. Adama Włodka oraz Nagrody im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej. Za Białe noce otrzymała Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę Conrada oraz nominacje do międzynarodowej nagrody Grand Continent 2022, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Paszportu "Polityki".
  Pochodzi z Racławic koło Gorlic.

  Prowadzenie: Agnieszka Zientarska
  21 listopada 2023
  godz. 17:00
  Czytelnia WBP, ul. Piastowska 18


  Spotkanie realizowane w ramach wniosku "Spotkania z literaturą", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

  * Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.