• Wyświetleń: 2198
    • Dodano: 2016-01-31 / 09:00
    • Komentarzy: 5

Gwardia Opole lepsza w sparingu z Grodkowem

Podsumowując przygotowania Gwardii Opole przed wznowieniem sezonu, trzeba zacząć od tragicznej sytuacji finansowej klubu. W związku z tym, nie odbyły się wcześniejsze mecze sparingowego, a klub nie pojechał na zagraniczny turniej. Pierwszy sprawdzian "gwardziści" mieli w sobotę i zdali go na "piątkę", wygrywając z Olimpem Grodków 38:26.

Pierwsze co rzuciło się w oczy, to krótka ławka rezerwowych Gwardii Opole. Zarówno włodarze klubu, jak i zawodnicy nie chcą komentować tej sytuacji, ale można się domyślić, że niektórzy zawodnicy jeszcze nie zdecydowali, czy zagrają 6 lutego z Azotami Puławy w walce o ligowe punkty. Warto zaznaczyć, że gracze nie dostali swoich wypłat od kilku miesięcy, dlatego jeżeli ta sytuacji się nie zmieni, to występ Gwardii w tym meczu wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Po jednym sparingu trudno wnioskować, czy drużyna jest gotowa do gry, ale I ligowy Olimp nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W trzy tercjowym pojedynku - każda część po 20 minut -, od początku byli lepsi superligowcy. Nawet jeżeli rzuty przebijały się przez naszą obronę, to zatrzymywał je Adam Malcher. Dzięki temu opolanie rozpoczęli z przytupem, a na pierwszą przerwę schodzili przy prowadzeniu 16:9. Po drugiej tercji Gwardia prowadziła 29:17, a w trzeciej nasi szukali różnych rozwiązań, co pozwoliło graczom Olimpu zmniejszyć różnicę. Mimo wszystko Gwardia wygrała 38:26.

Najwięcej bramek dla Gwardii zdobył Kamil Mokrzki - osiem - i Mindagas Tarcijonas (7). Wojciech Knop i Antoni Łangowski zaliczyli po sześć trafień.

2016-01-31 21:34:02 [83.27.76.*] id:1418140
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
    znaczy - Grodków wp....l dostał i to niemało :D:D:D:D

2016-01-31 20:54:13 [89.76.165.*] id:1418094
    passion58: Napisała postów [683], status [rozpisany/na] Reputacja
    Szkoda, że nie są tacy szybcy w oddawaniu długów.

2016-01-31 21:24:24 [83.27.76.*] id:1418126