• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 4626
    • Dodano: 2015-12-30 / 12:14
    • Komentarzy: 9

    Wojewoda Opolski Adrian Czubak podsumował pierwsze dni urzędowania

    Wojewoda Opolski Adrian Czubak podsumował pierwsze dni urzędowania

    (Fot. Dżacheć)

    Adrian Czubak, urzędujący od 9 grudnia Wojewoda Opolski spotkał się dziś z dziennikarzami, by podsumować pierwsze dni swojej pracy.

    - Był to bardzo pracowity czas zarówno dla mnie, jak i dla mojej zastępczyni Violetty Porowskiej. Przez ostatnie 3 tygodnie odbyliśmy łącznie 70 spotkań roboczych o różnym charakterze. Rozpoczęliśmy od poznania urzędu i przywitania się z jego pracownikami – tłumaczy Adrian Czubak, wojewoda opolski.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Na dzisiejszej konferencji prasowej Czubak odniósł się m.in. do zamieszania wokół bonu wychowawczego, który został wprowadzony w Nysie. – W tej sprawie są pewne uchybienia, jednak pomoc rodzinom jest dla nas jak najbardziej słuszna. Rozmawialiśmy już z burmistrzem Nysy, przedstawiliśmy nasze oczekiwania i sugestie. Na dzień dzisiejszy uchwała nie została wstrzymana, tylko zaskarżona. Rada gminy zobowiązała się uwzględnić proponowane przez nas poprawki.

    Violetta Porowska, wicewojewoda odpowiedzialna za sprawy zdrowotne zapewnia z kolei, że pacjenci nie muszą się obawiać dostępu do świadczeń zdrowotnych. Problem ten często występował w ubiegłych latach tuż po nowym roku. – Owszem, bywało tak, że były z tym kłopoty, ale wiemy, że w 2016 rok wejdziemy bardzo spokojnie.

    Wicewojewoda mówi także o kolejnych rozwiązaniach prospołecznych. Jednym z nich będzie „Złotówka za złotówkę”. – Do tej pory jeśli dana osoba, której przysługiwało jakiekolwiek świadczenie, przekraczała dochód określony w ustawie choćby o 1 zł, to nie mogło być ono wypłacane. My chcemy po prostu zmniejszać zasiłki w stosunku 1:1 – gdy ktoś przekroczy próg np. o 50 złotych, to o tyle też mniejsze będzie świadczenie, ale nie zostanie ono wstrzymane całkowicie.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    Nowością ma być także 1000-zlotowe becikowe dla świeżo upieczonych rodziców. – Kierujemy to do osób, którym nie przysługuje urlop macierzyński czy wychowawczy. Są to m.in. bezrobotni, studenci czy osoby pracujące na umowach cywilno-prawnych. Dla nich mamy przygotowane wsparcie w wysokości 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok życia dziecka – tłumaczy Porowska.

    Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali również, że nasze województwo jest gotowe na ewentualny napływ uchodźców. – Wszystkie służby są na to przygotowane. Będziemy działać doraźnie, jeśli zaistnieje taka potrzeba, choć Opolszczyźnie raczej nie grozi gwałtowny napływ imigrantów – słyszymy.

    O planach na przyszły rok wojewoda mówi niechętnie. – Wolałbym mówić o konkretach, możemy się spotykać z dziennikarzami nawet co miesiąc i przedstawiać efekty naszej pracy, ale nie chciałbym na ten moment rozmawiać o samych zamierzeniach – kwituje Adrian Czubak.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-12-31 15:06:35 [89.79.89.*] id:1407104  
    nynuś: Napisał postów [214], status [maniak] Reputacja
    Oj będą czystki, będą. Dyrektorzy i zastępcy oraz co niektórzy kierownicy oddziałów chyba już są spakowani na czele z generałem urzędu :)

    Nick:
    Treść:
    2015-12-31 14:29:53 [90.156.124.*] id:1407076  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Pan Wilczyński był przystojniejszy, na dalsze porównania a tym bardziej podsumowania stanowco za wcześnie.....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-12-31 14:32:07 [90.156.124.*] id:1407078  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    ktoś tam kiedyś powiedział, że dobrego faceta poznajemy nie po tym jak zaczął, lecz po tym jak skończył. Nieprawdaż? ;)
    2015-12-30 21:30:01 [37.248.255.*] id:1406927  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    ledwo zaczął , a już podsumowuje tragedia!

    Nick:
    Treść:
    2015-12-30 14:13:02 [83.22.27.*] id:1406735  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Jak można się skupić merytorycznie w takim towarzystwie ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-12-30 19:57:59 [176.111.136.*] id:1406887  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jak można kuźwa podsumować pierwsze dni ? ;D skupić merytorycznie to siem można na sedesie kuźwa ;D
    2015-12-30 20:00:33 [83.10.4.*] id:1406891  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe ile razy już sie męczył ;(((
    2015-12-30 20:06:20 [176.111.136.*] id:1406897  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    sodoma i gomora kuźwa ;D
    2015-12-30 14:54:16 [188.146.75.*] id:1406765  
    neon: Napisał postów [3011], status [Szycha] Reputacja
    W/w temat za trudny dla prześmiewców.

    Nick:
    Treść: