- Autor: Majlan
- Wyświetleń: 7361
- Dodano: 2015-12-30 / 08:15
- Komentarzy: 75
Fajerwerki na Sylwestra: wciąż popularne są "Achtungi" i wyrzutnie
Sprzedawcy podkreślają, że opolanie wciąż chętnie kupują znane od lat petardy hukowe. Co jednak ciekawe, wystrzały coraz częściej towarzyszą nam nie tylko 31 grudnia.
- Młodzież lubi, gdy jest dużo szumu i huku wokół nich, więc biorą petardy hukowe. Dorośli natomiast wolą wyrzutnie, które są też najbardziej bezpieczne. Poza tym mamy w sprzedaży m.in. rzymskie ognie, bączki czy wulkany - każdy z tych produktów daje inny efekt - tłumaczy Agata Sowiecka z hurtowni Demex2.
Jak w tym roku kształtują się ceny fajerwerków? - Bez większych zmian względem poprzednich lat. "Hukówki" kupimy już za kilkadziesiąt groszy, a za największe wyrzutnie musimy zapłacić nawet kilkaset zł. Jednak już od 30-50 zł zaczynają się wyrzutnie dające naprawdę ciekawy efekt. Zatem każdy może wybrać coś na swoją kieszeń - słyszymy.
Sprzedawczyni tłumaczy, jak bezpiecznie obchodzić się z sylwestrowym asortymentem. - Najważniejszą, podstawową wręcz zasadą jest trzeźwość. Przypominam: fajerwerki to nie zabawki! Równie istotne jest to, by korzystać ze sprawdzonych, atestowanych produktów. Najbardziej bezpieczne są wyrzutnie, gdyż wystarczy je ustawić, odpalić lont, oddalić się na bezpieczną odległość i cieszyć się efektem. Powoli odchodzi się również od petard odpalanych na draskę, która zastępowana jest lontem. Takie rozwiązanie daje więcej czasu na wyrzucenie petardy z ręki, co z pewnością zwiększa nasze bezpieczeństwo.
Co ciekawe, Opolanie coraz chętniej kupują fajerwerki nie tylko w grudniu. - Widać, że ludzie lubią sobie zrobić 2-3 minutowe pokazy na ślubach. Często także rodzice pytają o bezpieczne wyrzutnie na urodziny swoich pociech - kwituje Sowiecka.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Mario1: Napisał postów [1311], status [zrobił/a karierę]
Powinien byc zakaz uzywania fajerwekow wzorem innych miast europejskich,ponoc jesteśmy w Europie.