• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6075
    • Dodano: 2015-12-24 / 08:22
    • Komentarzy: 14

    Żywa szopka w Opolu-Szczepanowicach czeka na odwiedzających

    Żywa szopka w Opolu-Szczepanowicach czeka na odwiedzających

    (Fot. Dżacheć)

    Największą atrakcją szopki są zwierzęta, które dziś pojawią się w specjalnie przygotowanych zagrodach. Hasło przewodnie tegorocznej szopki brzmi: Wszystko prowadzi do Jezusa narodzonego".

    Szopka powstała na placu plebanijnym przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach po raz 17. Pierwsze prace zaczęły się już miesiąc temu, kiedy na plac przywieziono materiały do budowy. Ale koncepcja powstała dużo wcześniej.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    - Ten rok jest wyjątkowy - przeżywamy rocznicę Chrztu Polski, rozpoczął się też Rok Miłosierdzia - mówi Andrzej Toczek, główny pomysłodawca i budowniczy szopki.

    Szopka składa się z 7 scen. - Każda z nich stanowi o tym, co się działo w Betlejem. Dokładamy w tym roku kolejne ruchome figury, by zwrócić uwagę na główną scenę z Bożą Dzieciną. Przygotowaliśmy też dużą scenę, pokazującą pracę pasterzy - opowiada Toczek.

    Dziś w zagrodach pojawią się żywe zwierzęta - osiołki, owieczki, gęsi, kury, kozy oraz gęsi i bażanty.

    Szopkę będzie można oglądać od 23 grudnia do 6 stycznia.

    Drugiego dnia świąt parafianie zapraszają na wspólne kolędowanie pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai. Początek 26 grudnia o 15:30.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Żywa szopka w Opolu-Szczepanowicach czeka na odwiedzających
    Żywa szopka w Opolu-Szczepanowicach czeka na odwiedzających
    Żywa szopka w Opolu-Szczepanowicach czeka na odwiedzających

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-12-24 15:23:35 [83.5.137.*] id:1405597  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Wesołego Święta Mitry..

    Nick:
    Treść:
    2015-12-24 10:16:31 [83.29.36.*] id:1405494  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Świąt Bożego Narodzenia,spędzonych w rodzinnym gronie, wypełnionych radością i miłością. Niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszystkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, nadziei oraz szczęścia i powodzenia. Życzę z całego serca. Pozdrawiam radośnie!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-12-24 10:19:44 [31.61.136.*] id:1405497  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Juljanie, wzajemnie ...Tobie też wesołych Świąt życzę :)
    2015-12-24 13:26:36 [46.77.124.*] id:1405558  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    A wzajemnie.
    2015-12-24 12:14:10 [176.111.136.*] id:1405517  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    kuźwa lepsza niż w tamtym roku , ino żęby jezusa , jaki judasz nie podpjertolił , jak ostatnio

    Nick:
    Treść:
    2015-12-24 09:19:49 [89.76.171.*] id:1405486  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Ja mogę robić za Jezuska...bo będę sobie tylko leżał;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-12-24 09:31:40 [83.29.191.*] id:1405488  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Nie korciła by cię kózka?
    2015-12-24 09:57:02 [89.76.171.*] id:1405489  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie...co ty...pewnie jakaś maryja dziewica by się znalazła;)
    2015-12-24 10:14:22 [31.61.136.*] id:1405492  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Demo, Maryja może tak, ale nie liczyłabym na dziewicę :D :P
    2015-12-24 10:45:21 [83.29.169.*] id:1405499  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Niejeden by ta kozę cisnał,aż by się w niej mleko gotowało.
    2015-12-24 10:17:38 [194.29.180.*] id:1405496  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    strasznie pizga w tej szopie...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-12-24 10:43:51 [83.29.169.*] id:1405498  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Hahaha-dobre
    2015-12-24 10:17:20 [31.61.136.*] id:1405495  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ...i wszystko biłoby dopełnione/dopieszczone, gdyby jeszcze tylko był śnieg. Brakuje tej białej szaty :(

    Nick:
    Treść:
    2015-12-24 10:15:12 [83.29.36.*] id:1405493  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Tak Demo, tu nie o leżenie chodzi a o prezenty pewnie :P

    Nick:
    Treść: