• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 2300
    • Dodano: 2015-12-09 / 17:29
    • Komentarzy: 12

    Samorząd województwa podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi

    Samorząd województwa podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi
    Samorząd województwa podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi

    (Fot. Dżacheć)

    Większy komfort jazdy i bardziej przyjazny personel - to tylko niektóre korzyści, jakie płyną z podpisanej dziś umowy pomiędzy naszym województwem, a spółką Przewozy Regionalne. Porozumienie dotyczy świadczenia kolejowych przewozów pasażerskich. Urząd Marszałkowski wyda na ten cel 211 mln złotych.

    - Przy tego typu usługach umowy wieloletnie są standardem, nasza obejmuje okres pięciu kolejnych rozkładów jazdy. Pozwala to na budowane polityki inwestycyjnej, gwarantującej przede wszystkim wysoką jakość taboru - tłumaczy Tomasz Pasikowski, prezes zarządu spółki Przewozy Regionalne.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    PR zobowiązały się utrzymać ruch pasażerski na wszystkich dotychczas obsługiwanych przez spółkę trasach kolejowych.

    Umowa jest też spójna z zakupem nowego taboru w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. 7 pociągów klasy Impuls wyjedzie na linię Kędzierzyn Koźle-Wrocław ok. połowy przyszłego roku.

    Zobacz takze 33-latek z Opola z zarzutami znęcania się nad dziećmi i psem

    Suma na jaką opiewa umowa to 211 mln złotych, z czego 24.5 mln pochodzi z Funduszu Kolejowego. W każdym z kolejnych rozkładów jazdy praca eksploatacyjna ma być nie mniejsza niż 2.85 mln pociągokilometrów.

    Jednak, jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, łączna kwota przeznaczona na inwestycje kolejowe jest dużo wyższa. - Gdy do tego wszystkiego dodamy jeszcze wyremontowane dworce w Brzegu, Kluczborku czy Opolu, to robi nam się inwestycja opiewająca na miliard złotych. To bardzo ważny moment dla całej Opolszczyzny - słyszymy.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Samorząd województwa podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-12-10 08:49:44 [83.22.206.*] id:1401187  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    he he, "Większy komfort jazdy i bardziej przyjazny personel" - a ludzie i tak będą narzekać ;D

    Nick:
    Treść:
    2015-12-09 22:28:34 [83.26.84.*] id:1401134  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    A gdzie parytety? tam sami panowie.....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2015-12-09 22:36:53 [83.10.123.*] id:1401137  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Trzeba się było uczyć..O parytetach mówią zawsze Ci głupsi..
    2015-12-09 22:39:15 [83.26.84.*] id:1401139  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a ty dalej sarkazm i ignorancja, uśmiechnij się, środek tygodnia, wnet weekend :}
    2015-12-09 22:39:34 [83.10.123.*] id:1401140  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Wiedza i umiejętności do wykonywania danego zawodu lub czynności,a nie sztucznie,politycznie poprawnie popierdywanie..Tylko takie powinny być kryteria..Nic nie umiem,ale jestem kobietą,czarnym,azjatą,żydem,homoseksualistą,to należy Mi się miejsce?? Nie pitol..
    2015-12-09 22:41:40 [83.10.123.*] id:1401142  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Ignorancja to masz raczej na drugie,sądząc po wpisach..A co do uśmiechu..Co to-koncert życzeń ?Idź poszukaj parytetów..Najlepiej w Harlemie po zmroku..
    2015-12-09 22:41:52 [83.26.84.*] id:1401143  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nie pitolę, tylko zauważam, ale zgadzam się, że wiedza, umiejętności, możliwości etc. nie obrażaj kobiet, ze im się coś należy, ale nie broń też w "zaparte" .....
    2015-12-09 22:43:12 [83.26.84.*] id:1401145  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    aleś pokąsany, pomigany, potem masz złość, że ci inni dokopują ......... chyba-a-a-a-a, że to lubisz
    2015-12-09 22:44:51 [83.10.123.*] id:1401146  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Nie obrażam,stwierdzam fakt widoczny na zdjęciu..A także ogólnoświatowe statystyki..Cytat-Wy nie jesteście złe,jesteście tylko...Psy 2. Są wyjątki,ale jak to wyjątki..
    2015-12-09 22:46:27 [83.10.123.*] id:1401147  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Hmm,nie zauważyłem..Serio? To ostateczna diagnoza? Będę żył ? Ehh,Dobranoc..
    2015-12-09 22:47:10 [83.26.84.*] id:1401149  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    cytat jest na potrzeby scenariusza, ale widać pasuje ci, nie daj Boże, jako motto w życiu ..... to masakra, przewartościuj myślenie
    [1]
    2015-12-09 22:51:27 [83.5.31.*] id:1401151  
    [moderacja]: Napisał postów [1126], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    [moderacja]
    [-5]